کد خبر: 673840 A

شهردار تهران:

شهردار تهران در مراسم رونمایی از تندیس شهید امیرخلبان «حسین لشکری» در پاسخ به سوالی درباره شمولیت شهردار تهران در قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: بارها گفته‌ام که تابع قانون هستم. اگر قانون بگوید بروم، می‌روم و اگر بگوید بمانم خواهم ماند.

به گزارش ایلنا، سید محمدعلی افشانی در حاشیه مراسم رونمایی از تندیس‌ها و سردیس‌های ۵ فرمانده شهید مقدس با حضور در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به رشادت‌ها و فداکاری‌های فرزندان این سرزمین که جلوی هجوم دشمن را گرفتند و در این راه تعداد زیادی از آن‌ها شهید شده‌اند، تندیس فرماندهان دفاع مقدس را نصب کردیم و قدردان زحمات آن‌ها هستیم.

وی ادامه داد: این تندیس‌ها برای جوانان یادآور رشادت‌ها و فداکاری‌ها در دفاع مقدس است.

شهردار تهران در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل شهردار تهران خواهد شد یا خیر، گفت: من بارها گفته‌ام که تابع قانون هستم؛ اگر قانون بگوید بروم، می‌روم و اگر بگوید بمانم خواهم ماند.

وی همچنین ضمن سخنرانی در مراسم «رونمایی از تندیس ها و سردیس های فرماندهان دفاع مقدس» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدایی که شهرداری تهران امروز افتخار دارد با تندیس و سردیس یاد آن ها را گرامی بدارد، شهیدانی هستند که با مجاهدت و رشادت جان خود را فدا کردند تا ما امروز در آسایش و آرامش زندگی کنیم. وی با بیان اینکه یاد شهیدانی را که در مظلومانه ترین شرایط به شهادت رسیدند گرامی می داریم، ادامه داد: در روز دوم جنگ در خوزستان حضور داشتم و مشاهده کردم جوانان این سرزمین از سراسر کشور به جبهه ها آمده بودند تا جلوی دشمن را بگیرند و موفق هم شدند. آن‌ها دشمن تا بن دندان مسلح را وادار به عقب نشینی کردند و ما امروز سرزمینمان را مدیون خون شهدا هستیم، به خصوص شهدای نیروی هوایی که بالاتر از سقف پرواز جانشان، روحشان پرواز کرد و به ملکوت پیوست.

افشانی گفت: جامعه و جوانان باید بدانند که مدیون شهیدان هستند، همان‌طور که تمام مردم پس از واقعه عاشورای حسینی مدیون شهدای کربلا هستند.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه باید دین خودمان را به شهیدان ادا کنیم و این ادای دین با عمل درست و پیروی از راه آنان است، تصریح کرد: پیروی از راه شهیدان یعنی اینکه منافع ملی را بر منافع خود ترجیح دهیم، ادعای پاسداری از خود شهیدان تنها به زبان کافی نیست و باید در عمل آن را نشان دهیم.

افشانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جوانان این سرزمین باید بدانند که رزمندگان دفاع مقدس تا چه اندازه مظلومانه در مقابل دشمن خودخواه و جاه طلب ایستادگی کردند و حتی یک وجب از خاک این سرزمین را به دشمن ندادند. در حالی که همین دشمن بعدها یک روزه کویت را تسخیر کرد. آن ایستادگی چراغ راه ما برای مقاومت در مقابل دشمن در دنیای امروز است.

امروز با حضور شهردار تهران تندیس شهید امیر خلبان حسین لشکری به ارتفاع ۳ متر مقابل ورودی پایگاه یکم شکاری شهید لشکری واقع در بزرگراه فتح نصب شد.

در این مراسم امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و مصطفی کواکبیان نماینده مجلس شورای اسلامی، شهردار تهران را همراهی کردند.

دفاع مقدس شهردار تهران قانون مصطفی کواکبیان نماینده مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر