کد خبر: 672806 A

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار منطقه ٢ با اشاره به فرونشست سطحی ایجادشده مقابل متروی میدان صنعت تاکید کرد: این محدوده ایمن‌سازی شد.

به گزارش ایلنا، امیرحسین حیدرنیا با اعلام این خبر گفت: ساعت ٩ صبح امروز این حادثه به شهرداری اعلام و با مراجعه به محل مشخص شد محوطه کارگاهی مقابل متروی میدان صنعت، دچار نشست جزئی به مساحت پنج متر مربع و عمق یک متر شده است.

وی با بیان اینکه این محدوده محوطه کارگاهی بوده و مورد بهره برداری قرار نگرفته است، اظهار داشت: احتمال داده می‌‌‌‌‌شود به دلیل منتقل شدن رطوبت لوله و به دلیل وزن کف‌‌‌پوش‌‌‌ها، این اتفاق رخ داده باشد.

معاون شهردار منطقه ٢ تهران اضافه کرد: با حضور عوامل شهرداری، ستاد بحران و نیروهای آبفا، محل حادثه ایمن‌‌‌‌سازی و اطراف حصار کشیده و مقرر شد روی آن بازبماند تا در صورت نشست امکان رویت وجود داشته باشد.

به گفته حیدرنیا، فرونشست مترو مطرح نیست زیرا حادثه سطحی و جزیی بوده است.

شرکت راه‌‌‌‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

بدینوسیله پیرو خبر منتشر شده از سوی برخی از رسانه‌ها در ارتباط با نشست بخشی از پیاده رو نزدیک ایستگاه مترو میدان صنعت در  بخش شمالی خط هفت مترو تهران  مراتب ذیل را به اطلاع می رساند:

حفره ایجاد شده در محدوده ایستگاه مذکور ، مساحتی در حدود  ۲/۵ × ۲/۵ نشست کرده است و همکاران اجرایی مترو تهران  و نهاد های ذیربط در حال بررسی موضوع می باشند که ریشه این نشست چیست و آیا به مترو تهران ارتباط دارد یا خیر؟

 این نشست هیچ گونه خسارتی به سازه‌های مرتبط با مترو را به دنبال نداشته است اما ظواهر امر نشان از آب شستگی خاک در این منطقه دارد.

ممکن است این نشست به دلیل آبیاری فضای سبز این محدوده بوده است و یا اینکه لوله فاضلابی از این محل عبور کرده باشد که باعث فرو نشست شده باشد و یا هر عامل دیگری که همکاران اجرایی مترو تهران و نهادهای ذیربط در حال بررسی موضوع می‌‌‌باشند اما مشخص است دلیل اصلی، ناشی از آب شستگی خاک در این محدوده می‌باشد.

در پایان ضمن تشکر از اصحاب رسانه برای پوشش خبری مناسب، مترو تهران و نهادهای مربوطه ضمن رفع مشکل و پر کردن محل فرونشست، به زودی منشاء این اتفاق را برای پیشگیری از اتفاقات مشابه پیدا و برطرف خواهد کرد.

 

شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر