کد خبر: 672640 A

قائم مقام وزیر علوم:

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی در دیدارسفیر استرالیا در تهران گفت: گسترش همکاری‌های علمی- بین المللی با کشورهای اروپایی و استرالیا از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایلنا، در این دیدار سالار آملی با تشریح وضعیت مناسب همکاری های علمی و تحقیقاتی کشورمان با طرف‌ها و شرکای خارجی، روند رو به رشد همکاری‌های مشترک تحقیقاتی و تبادل تحصیلات تکمیلی با کشورهای اروپایی و برخی کشورهای پیشرو در علوم و فناوری را مناسب قلمداد کرد.

سفیر استرالیا در تهران نیز در این دیدار بر حفظ و تداوم همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با جامعه دانشگاهی ایران تاکید کرد و گفت: حفظ و گسترش همکاری‌های علمی ایران و استرالیا صرفنظر از سرنوشت برجام، امیدوارکننده است.

وی همچنین عزم دولت استرالیا بر توسعه همکاری‌های دوجانبه به ویژه در عرصه علمی و دانشگاهی با ایران را مثبت عنوان کرد.

بیگ در ادامه استعدادهای ایرانی را از مهم ترین استعدادهای شاغل به تحصیل در استرالیا عنوان کرد و گفت: این یک واقعیت است که عزم جدی از سوی دانشگاه های استرالیا برای جذب دانشجویان و محققان ایرانی همواره وجود دارد.

در این دیدار که رییس و اعضای کمیسیون تجاری و سرمایه گذاری سفارت استرالیادر تهران و نمایندگانی از دانشگاه‌های ایران و استرالیا نیز حضور داشتند، طرفین در خصوص وضعیت همکاری‌های قبلی و ترسیم نحوه همکاری‌های آتی با یکدیگر، به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

جمهوری اسلامی ایران رشد کشورهای اروپایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر