کد خبر: 672535 A

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت اعلام کرد:

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت بیش از ۳۰ تن مواد غذایی فاسد، غیر قابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته در شهریور ماه سال جاری در تماس‌های مردمی با سامانه بهداشت 190 کشف، جمع‌آوری و معدوم شدند.

به گزارش ایلنا، محراب آقازاده با اعلام این خبر گفت: با توجه به تماس‌های مردمی در شهریور ماه سال جاری، تعداد ۸۰۲۱ خبر و شکایت در سامانه بهداشت ۱۹۰ ثبت شده که تاکنون به بیش از ۹۶ درصد این اخبار و شکایات رسیدگی شده است.

وی افزود: بیشترین اخبار و شکایات مردم به ترتیب از حوزه تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، مشهد و شهید بهشتی و از شهرهای تهران، مشهد، شیراز و اصفهان بوده است. در همین مدت شکایت مردم از اماکن مسکونی با فعالیت غیر مجاز بیشترین ثبت اخبار و شکایات را به خود اختصاص داده و شکایت از صنف اغذیه فروشی، ساندویچ و پیتزا و نانوایی در رده‌های بعدی بوده است.

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت ادامه داد: بیشترین نوع درخواست ذکر شده از سوی مردم مربوط به عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد به میزان ۱۲ درصد، دفع غیر بهداشتی فاضلاب، ۵ درصد، وجود جسم خارجی در مواد غذایی صنفی سنتی ۵ درصد و عرضه مواد غذایی بسته‌بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر با ۵ درصد بوده است. همچنین ۷۳ درصد جنسیت تماس گیرندگان آقا و ۲۷ درصد خانم‌ها بوده‌اند.

وی بیان داشت: کشف و معدوم سازی ۳۶ هزار و ۵۶۴ کیلو گرم در کشور انواع مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف، نتیجه اقدامات شبانه‌روزی بازرسان بهداشت محیط کشور بوده است.

آقازاده گفت: درباره نتیجه اقدامات این بازرسان می توان به رفع نقص ۱۹ درصدی اصناف مورد شکایت، ابلاغ اخطار و ارائه مهلت رفع نواقص غیر بحرانی به میزان ۱۴ درصد و مکاتبه و معرفی متخلفان به مراجع قضایی به میزان ۱۲ درصد اشاره کرد.

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت، افزود: طبق نظرسنجی انجام شده از اخبار و شکایات ثبتی، ۹۰ درصد رضایتمندی از رسیدگی مناسب به این اخبار و شکایات اعلام شده است.

سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت شبانه‌‌روزی و حتی در ایام تعطیل آماده پاسخگویی، راهنمایی، مشاوره و ثبت شکایات بهداشتی هموطنان از اقصی نقاط کشور است و در همین راستا بازرسان بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای کشور نیز به صورت ۲۴ساعته به این اخبار و شکایات رسیدگی می‌کنند.

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر