کد خبر: 672350 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: با توجه به اعلام وزیر آموزش و پرورش مبنی بر حذف تکلیف شب دانش آموزان پایه اول تا سوم ابتدایی این موضوع به تمامی مدارس ابتدایی استان اعلام شده است.

به گزارش ایلنا، اسفندیار رستم زاد با اشاره به اعلام وزیر آموزش و پرورش مبنی بر حذف تکلیف شب اظهار کرد: بر این اساس ارایه هرگونه تکلیف و مشق شب از سوی معلمان به دانش آموزان اول تا سوم ابتدایی در سال تحصیلی جاری ممنوع و بجای آن تکالیف مهارت محور به این دانش آموزان داده شود.

وی ادامه داد: سن شش تا ۹ سالگی دوره رشد و شکوفایی هر فرد محسوب شده که از محیط خانواده به مدرسه راه پیدا کرده و این محیط باید توام با شادی و خلاقیت باشد که بتوان استعداد خود را بروز دهد.

وی با تقدیر از این اقدام وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: حذف مشق شب در دوره سه سال اول ابتدایی نقش مهمی در کاهش استرس و شناسایی استعدادهای دانش آموزان دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش ایلام گفت: علاوه بر این مدارس ابتدایی حق برگزاری آزمون های درسی خارج از مدرسه را برای دانش آموزان نداشته و این مساله نیز به مدارس ابتدایی استان اعلام شده است.

رستم زاد افزود: همچنین معلمان ابتدایی کلیه مدارس استان حق استفاده از کتاب های کمک آموزشی را نداشته و استفاده از این کتاب ها در حین آموزش به دانش آموزان ممنوع است.

گفتنی است؛ از مجموع دانش آموزان این استان که در سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ تحصیل می کنند ۵۰ هزار و ۷۸۴ نفر در دوره ابتدایی، ۲۳ هزار و ۳۵۲ نفر متوسطه اول، ۱۴ هزار و ۳۴۸ نفر متوسطه دوم رشته نظری، ۲ هزار و ۴۲۴ نفر متوسطه دوم رشته فنی و حرفه ای و ۲ هزار و ۶۲۵ نفر متوسطه دوم رشته کار و دانش هستند.

آموزش و پرورش استان خانواده دانش آموزان وزیر آموزش و پرورش ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر