کد خبر: 662147 A

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از رونمایی و فعال سازی واحدهای سیار پلیس پیشگیری و استقرار در حاشیه شهرها و مراکز جرم خیز طی ماه های آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی درباره روند اجرای طرح تحول کلانتری و پاسگاه ها، اظهار داشت: مطابق برنامه ریزی شورای عالی تحول کلانتری و پاسگاه ها(کوپ)، اجرای این طرح چون گذشته با قوت خود ادامه دارد و کمیته های این شورا فعال است.

وی با بیان اینکه مطابق مطالبه و انتظار فرماندهی معظم کل قوا، مناسب سازی کلانتری ها، استاندارد و تعالی رفتار کارکنان در مراکز انتظامی از اولویت های پلیس پیشگیری است، افزود: خوشبختانه با اجرای این طرح شاهد نتایج مثبتی در مراکز انتظامی هستیم و برآیند این نتایج افزایش میزان رضایتمندی مردم عزیز از عملکرد پلیس است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: در ادامه روند اجرای طرح تحول کلانتری و پاسگاه ها به دنبال ایجاد و راه اندازی واحدهای سیار پلیس مجهز به سامانه های اطلاعاتی هستیم و باید بگویم که انشاءالله طی ماه های آینده شاهد فعال سازی این واحدها خواهیم بود.

شاهد افزایش میزان رضایتمندی مردم از پلیس هستیم

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: واحدهای سیار پلیس با استقرار در حواشی شهرها و مناطق جرم خیز می توانند محیط های پیرامونی را پایش تصویری کنند.

سردار شرفی در بخش دیگری از سخنان خود درباره نتیجه عملکرد "سفیران صیانت و سلامت" خاطرنشان کرد: این سفیران به صورت دوره ای و مستمر از کلانتری و پاسگاه ها بازدید و در این سرکشی ها موارد مغایر با قانون یا برخلاف اصول سازمانی و انتظامی را رصد می کنند تا بدین صورت کارکنان را در مسیر حرکت به سوی مسیر درست یاری کنند.

وی تأکید کرد: خوشبختانه نتیجه عملکرد "سفیران صیانت و سلامت " روند نزولی تخلفات و جرایم کارکنان است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در خاتمه گفت: در سه ماهه اول امسال  "سفیران صیانت و سلامت " بیش از ۱۲۵ کلانتری را مورد بازرسی و سرکشی قرار داده و از نزدیک با ۳ هزار نفر از کارکنان دیدار و گفت وگوی چهره به چهره داشته اند که نتیجه این روند افزایش میزان انگیزه و علاقه کارکنان و کاهش روند تخلفات بوده است.

استاندارد جرم قانون پلیس پیشگیری برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر