کد خبر: 660644 A

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها مطرح کرد؛

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام اینکه در حادثه آتش‌سوزی در مراتع روستای تیله دو نفر از نیروهای مردمی و دو جنگلبان کشته شدند گفت: متاسفانه حریق همچنان ادامه دارد و وزش باد در منطقه مشکلاتی را برای اطفاء حریق ایجاد کرده است.

سرهنگ قاسم سبزعلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به حریق مراتع روستای تیله که از ساعاتی پیش در شهرستان مریوان آغاز شده است، گفت: متاسفانه این حریق همچنان ادامه دارد و تاکنون دو جنگلبان و دو نفر از نیروهای مردمی (فعالان محیط‌زیست) در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به افراد کشته شده در این حادثه گفت: «شریف باجور» و «امید حسین‌زاده» از نیروهای مردمی و فعالان محیط‌زیست منطقه و «محمد پژوهی» و «رحمت حکیمی» هم دو جنگلبانی بودند که در این حادثه جان خود را از دست دادند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: طبق هماهنگی‌های انجام شده بالگرد هم در منطقه حضور دارد و عملیات اطفاء با استفاده از آن در حال انجام است. باتوجه به شدت وزش باد در منطقه با مشکلاتی برای اطفاء روبرو هستیم.

سرهنگ سبزعلی با بیان اینکه تمام حریق‌های حادثه‌ای که اخیرا به وقوع پیوسته براساس عامل انسانی بوده خاطرنشان کرد: در این حادثه نیز بی‌شک علت حادثه عامل انسانی است البته باید بررسی شود که علت حادثه عمدی بوده است یا سهوی.

سرهنگ قاسم سبز علی فرمانده یگان حفاظت از جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور حریق در مراتع مریوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر