کد خبر: 660397 A

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری اعضای گروهی از متهمین خبر داد که با جعل اسناد و مدارک یک خانه ویلایی در شهرک قدس، اقدام به فروش غیرقانونی آن به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان کرده بودند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جهانگیر تقی پور در توضیح این خبر گفت: پرونده ای با موضوع جعل و کلاهبرداری از شعبه نهم بازپرسی داسرای ناحیه ۲ تهران به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که طی آن شاکی در اظهارات اولیه عنوان کرده بود که پس از خرید یک ملک کلنگی در منطقه شهر قدس به ارزش ده میلیارد تومان متوجه شده است که مدارک و مستندات ملک خریداری شده تماما جعلی است.

شاکی پرونده در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : جهت خرید بک باب منزل مسکونی به بنگاه املاکی واقع در شهرک غرب (قدس ) مراجعه کرده و برای پرداخت ثمن معامله، علاوه بر پرداخت پول قسمتی از وجه مورد نظر مابقی آن را هفت واحد آپارتمانی در منطقه میرداماد به نام شخصی به نام سعید . ب انتقال دادم اما پس از نقل و انتقال قطعی و پرداخت پول، زمانیکه قصد تخریب ملک خریداری شده را داشتم مشخص شد که کلیه مدارک ملک خریداری شده تماما جعلی است؛ پس از آن نیز مشخص شد که آپارتمان های واگذار شده نیز فروخته شدند و در زمان مراجعه به بنگاه جهت پیگیری ماجرا متوجه شدم ۳ نفر از مشاورین املاکی که بنده از طریق آگهی روزنامه جهت خرید ملک مورد نظر به بنگاه محل کار آنها مراجعه کرده و طی این مدت جهت خرید ملک با آنها در ارتباط بودم نیز متواری شدند.

با آغاز تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی دستگیری سه مشاور املاک شده شده ؛ در ادامه با شناسایی هویت واقعی سعید به نام بهروز . ش در خیابان پیروزی واقع در یک مغازه جگرکی (جگرفروشی)، او نیز دستگیر و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

بهروز ( سعید ) پس از دستگیری صراحتا به کلاهبرداری از مالباخته اعتراف کرد و گفت: "جعل اسناد توسط شخصی به نام هادی انجام شده است" که با شناسایی مخفیگاه هادی در حوالی میدان حق شناس، وی هنگام دستگیری خودش را از طبقه سوم به داخل حیاط منزل پرتاب کرد که بلافاصله به بیمارستان منتقل و تحت اقدامات درمانی قرار گرفت؛ پس از انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی منتقل و صراحتا به جعل اسناد و املاک و مشارکت در کلاهبرداری اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل وکلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمین پرونده پس از آنجام تحقیقات و تکمیل پرونده، با صدور قرار قانونی چند میلیارد تومانی از سوی بازپرس محترم پرونده روانه زندان شدند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ،
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر