کد خبر: 657816 A

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش بیان کرد: در راستای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش و به منظور استفاده از توان و ظرفیت معلمان بازنشسته با هماهنگی به عمل آمده با سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز بکارگیری معلمان به میزان حداکثر ۱۴ ساعت در هفته اخذ شد.

به گزارش ایلنا، علی اللهیار ترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: از  آنجائیکه تدریس و شغل معلمی یک حرفه ممتاز محسوب می‌شود با گذر زمان به عمق و کیفیت آن افزوده می‌شود و در تشکیل سرمایه‌های انسانی نقش به سزایی دارد لذا حفظ این سرمایه از اهم وظایف دستگاه تعلیم و تربیت می‌باشد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود:بسیاری از افرادی که به عنوان معلم وارد آموزش و پرورش می‌شوند از مسیر دوره‌های تربیت معلم به این شغل اهتمام می‌ورزند و به عبارتی در عنفوان جوانی پا به این عرصه می‌گذارند از این رو پس از ۳۰ سال خدمت و دقیقا در دوره‌ای که به فرهیختگی و پختگی ویژه‌ای رسیده‌اند و در سن میانسالی بازنشسته می‌شوند و نظام تعلیم و تربیت از توان و تجربیات آنان محروم می‌شود.

 اللهیار ترکمن ادامه داد: برای جبران این خلاء و در راستای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش و به منظور استفاده از توان و ظرفیت معلمان بازنشسته با هماهنگی به عمل آمده با سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز بکارگیری این عزیزان به میزان حداکثر ۱۴ ساعت در هفته اخذ گردید که از ابتدای مهرماه سال جاری عملیاتی می‌شود.

وی افزود: پیش از این سقف مجاز برای بکارگیری معلمان بازنشسته ۸ ساعت در هفته بودمعاون توسعه  مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پایان اظهار امیدواری کرد: شرایط به سمت و سویی برود که به توان از ظرفیت بی بدیل این نسل فرهیخته بیش از پیش بهره مند شویم.

آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر