کد خبر: 608618 A

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی مهمترین سیاست این اداره در سال ۹۷ را ساماندهی، ماموریت گرا کردن و درآمدزایی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

به گزارش ایلنا، داود ثمری مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه اداره کل توسعه فناوری ارتباط با صنعت دانشگاه برای سال ۱۳۹۷ برنامه های کیفی را در دستور کار خود دارد، گفت: در این راستا یک اعتبارسنجی و ارزیابی از مراکز تحقیقاتی دانشگاه صورت گرفت و در حال حاضر ۱۱۵ مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اسلامی فعالند و برنامه اصلی ما ماوریت گرا کردن این مراکز است.

وی با اشاره به رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی که رویکرد دانشگاه حل مساله است، گفت: در این راستا باید بتوانیم مسائل و مشکلات کشور را شناسایی و برای آنها در مراکز تحقیقاتی خود راهکار پیدا کرده و فعالیت های پژوهشی مربوطه را انجام دهیم.

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: مهمترین سیاست این اداره کل در سال جاری، ساماندهی، ماموریت گرا کردن و درآمدزایی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی است. این مراکز باید بتوانند پروژه های برون دانشگاهی را به خوبی راهبری کنند.

دکتر ثمری با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف توسط دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۷، گفت: یکی از این جشنواره ها، جشنواره فرهیختگان است که در هفته پژوهش که اواخر آذرماه است، برگزار خواهد شد. در این جشنواره برگزیدگان حوزه های مختلف دانشگاه معرفی و از آنها تقدیر خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی و ارائه قابلیت های دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاهیان این دانشگاه دانست و اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره مذکور ساختن الگو های موفق برای اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه است.

دکتر ثمری افزود: با برگزاری این قبیل جشنواره ها می توانیم رشد علمی خود را حفظ کرده و در زمینه تبدیل علم به ثروت نیز موفق تر از گذشته حرکت کنیم، البته وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ تولید علمی بسیار خوب است و در حال حاضر در کشور رتبه اول را دارد و باید در زمینه تبدیل علم به ثروت نیز بهتر عمل کنیم.

برگزاری جشنواره اختراعات و نوآوری ها در دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای تبدیل علم به ثروت، گفت: برگزاری جشنواره ها و کارگاه های آموزشی از جمله برگزاری جشنواره اختراعات و نوآوری ها در سال ۱۳۹۷ از جمله این برنامه هاست.

وی با تاکید بر لزوم بهبود کیفیت ثبت پتنت در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برگزاری جشنواره اختراعات و نوآوری ها در سال جاری به این موضوع نیز کمک خواهد کرد و باعث می شود مخترعان بیشتری از جهت ارتقای رتبه جهانی در حوزه اختراعات داشته باشیم.

ثمری با اشاره به برگزاری جشنواره نانو دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال گذشته توانسته در حوزه نانو به موفقیت های خوبی دست پیدا کند و حائز رتبه های خوبی شود، از این رو این جشنواره در ۶ ماهه اول سال در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

وی برگزاری مسابقات بین المللی ایران اپن رباتیک در نیمه دوم فروردین ماه در نمایشگاه بین المللی تهران، برگزاری مسابقات رباتیک آسیا اقیانوسیه در جزیره کیش و برگزاری گردهمایی معاونان پژوهش و فناوری را از دیگر برنامه های حوزه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه مراسم هفته پژوهش در سال ۹۷ با قوت بیشتری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد، گفت: در سال ۹۶ در مراسم هفته پژوهش، فناور برتر از دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شد و این دانشگاه به عنوان غرفه برتر معرفی شد. امیدواریم که در سال ۹۷ پژوهشگر برتر نیز از این دانشگاه انتخاب شود.

دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی صنعت فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر