کد خبر: 607282 A

معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد:

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تدوین راهنماهای بالینی و استانداردهای خدمت از اولویت‌های حوزه درمان است، از ابلاغ خدمات طب تسکینی و مراقبت در منزل و آیین‌نامه مراکز ناباروری خبر داد.

به گزارش ایلنا، قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر بازنگری خدمات پایه که از مفاد برنامه ششم توسعه است، تاکید کرد و گفت: خدمات پایه در حوزه درمان در حال بازنگری و تدوین است.

وی افزود: از اولویت‌های دیگر معاونت درمان تدوین راهنماهای بالینی و استانداردهای خدمت است که تاکنون ۶۱ گایدلاین و راهنمای بالینی آماده شده و بقیه نیز در حال  تدوین است.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه آیین‌نامه‌های توانبخشی و مراکز شیمی‌درمانی سرپایی و دستور العمل شیمی‌درمانی تدوین و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، تصریح کرد: خدمات طب تسکینی و مراقبت در منزل و آیین‌نامه مراکز ناباروری به زودی ابلاغ خواهد شد.

جان‌بابایی همچنین گفت: به منظور دستیابی به اطلاعات بیماران مبتلا به سرطان و پیگیری درمان آنها سامانه ثبت به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید و هر بیمار سرطانی از طریق یک کد شناسه در سامانه سیمای ایران که در اختیار دانشگاه‌ها قرار خواهد گرفت، شناسایی و رصد خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت بیماران سرطانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر