کد خبر: 605094 A

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش در جمع اعضای ستاد اقامه نماز گفت: در دنیای آشفته امروز، نماز ناجی دانش آموزان از آسیب های اجتماعی است.

به گزارش ایلنا، پیش از ظهر امروز سیدمحمدبطحایی در جلسه فصلی ستاد اقامه نماز وزارت آموزش وپرورش در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی، با اشاره به تشکیل این جلسه در پایان سال ۹۶، اظهار کرد: امیداست در سال ۹۷ موانع برپایی و اقامه نماز جماعت در مدارس را کاهش دهیم و آنگونه که درشأن نماز است  اقامه نماز را در مدارس داشته باشیم.

وی افزود: در فضای آشفته دنیای امروز تنها چیزی که می تواند ناجی جامعه به خصوص نوجوانان وجوانان از اضطراب و آسیب های اجتماعی شود نماز است؛ بنابراین اقامه نماز در مدارس بیش از پیش ضروری است.

وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: تاکنون آسیب شناسی خوبی صورت گرفته و موانع و مشکلات اقامه نماز در مدارس نیز شناسایی شده است، امامتأسفانه آنچه تاکنون اتفاق نیفتاده عمل به این راهکارها و رفع موانع مذکور است.

وی ادامه داد: ایجاد یک نظام رصد و پایش برای اقامه نماز در مدارس ضروری است تا از طریق این نظام، روند اجرایی نماز در مدارس دائماً رصد و میزان پیشرفت و یا عدم پیشرفت اقامه این فرضیه الهی ثبت شود و مدیران مربوطه نسبت به رفع موانع اقدام کنند.

عضو کابینه تدبیر وامید با تأکید بر ایجاد نظام پایش و رصد تا ۲۰ روز آینده، اظهار کرد: نظر به اهمیت و ضرورت توجه بیش از پیش به امر اقامه نماز در مدارس شنبه اول هر ماه جلسه ای یک ساعته با هدف بررسی روند اجرایی اقامه نماز در وزارتخانه تشکیل می شود.

وی ادامه داد: مدرسه نیز بخشی از جامعه است، همانطور که مساجد ما نیازمند تقویت و ترغیب نمازگزاران به حضور در نماز جماعت می باشد، مدارس نیز نیازمند ارائه برنامه های جدید برای ترغیب دانش آموز به اقامه نماز است.

بطحایی‌گفت: ترویج، توسعه و تقویت فرهنگ نماز از برنامه های در دستور کار این وزارتخانه در سال ۹۷ خواهد بود واستفاده از تلویزیون تعاملی سینا یکی از راه های تحقق این برنامه است.

آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش دانش آموزان مشکلات نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر