کد خبر: 603773 A

مصوبه "برج باغ‌ها" در جلسه امروز شورای شهر تهران لغو شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در پنجاه و سومین جلسه شورای شهر تهران لغو مصوبه برج باغ‌ها درصحن شورا مطرح و بدون مخالف به تصویب رسید.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در جریان بررسی و لغو مصوبه برج باغ ها با اشاره به تاریخچه مصوبه گفت: این مصوبه اسفندماه 1382 به تصویب رسید و اوایل کار شورای پنجم طرح لغو مصوبه با طراحی جناب آقای حبیب زاده تقدیم هیئت رئیسه شد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه سال 1382 و ماده 13 این مصوبه سطح اشغال بنا در باغات معادل 30 درصد مساحت و تراکم ساختمانی 20 درصد بیشتر از تراکم منطقه‌ای برای املاک و اراضی غیرباغ پیش بینی شد، اما در سال 86 اتفاق قابل تاملی رخ داد که نقطه گره‌گاهی مسئله برج‌باغ شد و بندی مشابه و برگرفته از مصوبه وارد طرح جامع و به تصویب شورای عالی معماری شهرسازی رسید.

اعطا با تاکید بر اینکه این بند به نوعی مهر تایید بر مصوبه موسوم به برج باغ زده بود افزود: با این مصوبات عملا رویه‌ای در شهر تهران آغاز شد که بر خلاف تمامی مقررات قانونی پیش از آن ساخت و ساز را در باغات با فرمول خاصی مجاز می‌کرد و عملا به لحاظ متراژ ساخت و ساز امتیازی هم به میزان 20 درصد و یک طبقه اضافه به سازنده قائل می‌شد.

برج شورای شهر تهران لغو مصوبه جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر