کد خبر: 595041 A

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: براساس پیمایش ها و نظرسنجی ها بیش از 95 درصد زنان و دختران به حجاب و عفاف اعتقاد داشته و پایبند هستند و موارد اندکی هستند که در این زمینه مشکل دارند و با کار فرهنگی عمیق می توان این موارد را کاهش داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تقی رستم وندی در حاشیه جلسه شورای اجتماعی وزارت کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به دستگیری برخی از دختران در خیابان انقلاب به دلیل برداشتن حجاب آیا وزارت کشور قصد ورود به این قضیه را دارد یا خیر گفت: بحث عفاف و حجاب یک مقوله فرهنگی است، حجاب و عفاف قانون کشور ماست.

او ادامه داد: برخی افراد که اقدام به برداشتن حجاب می کنند، انگیزه سیاسی داشته که مراجع قضایی این موارد را بررسی می کنند، اما برخی افراد براساس مبانی فکری و اعتقادی که دارند دست به این اقدام می زنند و باید در خصوص این افراد از روش‌های ارشادی و فرهنگی استفاده شود.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: براساس پیمایش ها و نظرسنجی ها بیش از 95 درصد زنان و دختران به حجاب و عفاف اعتقاد داشته و پایبند هستند و موارد اندکی هستند که در این زمینه مشکل دارند و با کار فرهنگی عمیق می توان این موارد را کاهش داد.

رستم‌وندی،با اشاره به نود و هفتمین جلسه شورای اجتماعی خاطرنشان کرد: در بخش ابتدایی این جلسه وضعیت ازدواج و طلاق در سال جاری تحلیل و آمارهایی که توسط سازمان ثبت احوال در 9 ماهه سال جاری ارائه شد نسبت به سال گذشته سنجیده و ارزیابی شد.

او با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد رشد طلاق در کشور بودیم گفت: سال جاری طلاق در کشور با یک شتاب ثابتی در مقایسه با سال‌های قبل افزایش داشته است.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: در بخش دیگر این جلسه وضعیت شناسی و مجموعه اقداماتی که دستگاه‌ها در زمینه طلاق انجام داده بودند ارائه شد و در جمع‌بندی نهایی به این نتیجه رسیدیم که از ابتدای سال 97 در 10 استان که میانگین بالاتری در زمینه طلاق دارند کلاس‌های آموزش و مهارت‌آموزی برگزار شود.

او با بیان اینکه تاکنون دو واحد بحث مشاوره، ازدواج وجود داشت گفت: این دو واحد با همکاری همه دستگاه‌ها به شش واحد ارتقا پیدا کرده و به دنبال آن هستیم که با توجه به اینکه عدم تفاهمی بین زوجین یکی از عوامل مهم طلاق است بتوانیم تفاهم زوجین را با آموزش و مهارت‌آموزی بالا برده و اثربخشی خوبی در این زمینه ایجاد کنیم.

رستم وندی خاطرنشان کرد: طلاق به دلیل تغییرات زندگی شهری در همه جوامع افزایش داشته است در کشور ما نیز طی 10 سال گذشته طلاق افزایش داشته است. ما به دنبال این هستیم که این شتاب افزایش را کاهش دهیم و از همین رو نیازمند یک کار بلندمدت در این زمینه بوده و باید مباحث آموزشی و فرهنگی در این‌باره تقویت شود.

حجاب زنان وزارت کشور حجاب و عفاف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر