کد خبر: 591839 A

شهردار منطقه ۱۷ گفت: طرح بازآفرینی شهری کمک موثری به شهروندان خواهد بود که توسط دولت دوازدهم کلید خواهد خورد. در این طرح از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود طی ۲ سال آینده ۴۵۰ واحد مسکونی در منطقه ۱۷ ساخته و در اختیار خانواده‌ها قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ امیر محسنی (شهردار منطقه ۱۷) در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح بازآفرینی شهر امید تهران که  با حضور مقیمی استاندار تهران، عیسی فرهادی فرماندار تهران و میرصادقی مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران برگزار شد، بیان داشت: منطقه ۱۷ دارای ۳۳ درصد از بافت فرسوده شهر تهران است. عمده مشکلات این منطقه املاک ناپایدار و فرسوده است.

شهردار منطقه ۱۷ در ادامه گفت: طرح بازآفرینی شهری کمک موثری به شهروندان خواهد بود که توسط دولت دوازدهم کلید خواهد خورد. در گذشته اقداماتی در راستای احیای بافت‌های فرسوده و نوسازی آنها صورت گرفته است که این طرح می‌تواند تاثیر بیشتری را در نوسازی بافت‌های فرسوده داشته باشد. در این طرح از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود طی ۲ سال آینده ۴۵۰ واحد مسکونی در منطقه ۱۷ ساخته و در اختیار خانواده‌ها قرار بگیرد.

شهردار منطقه ۱۷ تاکید کرد که طبق برنامه‌ریزی انجام شده، این واحدها قابل فروش بوده و به نوعی عمل خواهد شد که کسانی که می‌خواهند خانه‌های خود را نوسازی کنند بتوانند زمانی در این خانه‌ها اسکان پیدا کنند.

بخش خصوصی خانواده دولت شهر تهران مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر