کد خبر: 562760 A

توکلی به ایلنا خبر داد:

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام دوره "تکمیل ظرفیت آزمون سراسری" از عصر امروز خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور برای پذیرش دانشجو در ظرفیت رشته‌های جدید و همچنین برخی از رشته‌های دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و همچنین پردیس‌های خودگردان در آزمون سراسری ۹۶ به همراه جداول رشته‌های تحصیلی دوره‌های مذکور از بعدازظهر سه شنبه ۳۰ آبان ماه بر روی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

داوطلبان آزمون سراسری برای اطلاع از رشته‌ها، به سایت سنجش مراجعه کنند

توکلی اضافه کرد: داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری که علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های دوره‌های مربوط باشند، می‌توانند برای اطلاع از عناوین رشته‌ها، دانشگاه‌ها و کد رشته محل‌ها به اطلاعیه سازمان سنجش مراجعه کنند.

ظرفیت پذیرش در دوره تکمیل ظرفیت آزمون سراسری ۱۷ هزار و ۷۰۷ نفر

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت پذیرش در دوره تکمیل ظرفیت آزمون سراسری را ۱۷ هزار و ۷۰۷ داوطلب اعلام کرد و افزود: داوطلبان از امروز شنبه ۴ آذر ماه تا روز شنبه ۱۱ آذر فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت آزمون سراسری اقدام کنند.

امکان انتخاب رشته داوطلبان در رشته‌های بدون آزمون

وی همچنین از امکان انتخاب رشته داوطلبان در رشته‌های بدون آزمون خبر داد و گفت: داوطلبان علاقه‌مند به این کد رشته محل‌ها اعم از اینکه در آزمون سراسری ثبت نام کرده یا نکرده‌ باشند، می‌توانند با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته که روز سه‌شنبه ۳۰ آبان ماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده در انتخاب این کد رشته محل ها اقدام کنند. ظرفیت پذیرش در انتخاب کد رشته محل‌های بدون آزمون تعداد ۷ هزار و ۹۹۸ داوطلب است.

سازمان سنجش سازمان سنجش آموزش کشور کنکور انتخاب رشته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر