کد خبر: 548384 A

سرپرست اورژانس کشور تشریح کرد:

سرپرست اورژانس کشور گفت: ۵۰۰ دستگاه آمبولانس در ایام بازگشت زائران از عتبات عالیات در مرزهای چهارگانه تردد مستقر خواهند شد.

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند امروز در نشست هماهنگی برنامه‌های کمیته پزشکی اربعین که در مرز مهران برگزار شد، اظهار داشت: برای انجام برنامه های ویژه اربعین در مرزهای مهران،چزابه،شلمچه و خسروی بیش از نه هزار کادر پزشکی و بهداشتی مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه شش هزار نفر از این تعداد پیراپزشک، سه هزار نفر پزشک عمومی و ۴۲۰ نفر نیز پزشکان متخصص هستند، تصریح کرد: ۵۰۰ دستگاه آمبولانس نیز در ایام بازگشت زایران از عتبات عالیات در مرزهای چهارگانه تردد زایران مستقر می‌شود.

سرپرست سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: در هر ۱۵ کیلومتر در محور ارتباطی ایلام به مهران یک آمبولانس و از شهر مهران تا پایانه مرزی نیز هر سه کیلومتر یک آمبولانس مستقر می‌‌شود چراکه مردم بیشتر از مرز مهران تردد دارند.

وی افزود: پوشش هوایی مناطق مرزی و محورهای ارتباطی و منتهی به مرزهای چهارگانه ویژه تردد زایران در ایام اربعین نیز از برنامه های مهم ماست که به همین منظور در هر مرز یک تا دو بالگرد اورژانس مستقر می‌شود.

کولیوند یادآور شد: دو بیمارستان صحرایی ۳۰ تختخوابی متعلق به ارتش جمهوری اسلامی برای آمادگی در برابر حملات تروریستی، بیوشیمیایی، هسته ای و بیولوژیک در مرزهای چزابه و شلمچه استقرار پیدا می‌‌‌کنند تا در صورت لزوم به حادثه‌دیدگان امدادرسانی کنند و درمانگاه‌های سرپایی نیز در مرزها راه‌اندازی می‌شود.

وی تاکید کرد: در درمانگاه‌ها متخصصان قلب و پزشکان عمومی مستقر می‌شوند و به منظور خدمت‌دهی مناسب به مردم و مصدومان احتمالی برای جا به جایی مصدومان سعی می‌شود که از بالگرد استفاده شود.

پزشک قلب پزشکان عمومی عتبات عالیات اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر