کد خبر: 544862 A

نخستین طرح ضدفساد شورای پنجم تصویب شد؛

هرگونه واگذاری املاک، اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه به صورت حق بهره‌برداری به رایگان یا با شرایط معین به موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله موسسات خیریه، بیمارستان‌ها، مساجد، هیات‌ها و... باید پس از ارائه لایحه توسط شهرداری تهران یا در قالب طرح توسط اعضای شورای به تصویب شورای اسلامی شهر تهران برسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در دوازدهمین جلسه شورای شهر تهران طرح الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری حق بهره‌برداری املاک اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری به اشخاص حقیقی، حقوقی و موسسات عمومی غیر دولتی با 13 رای موافق تصویب شد.

براساس این مصوبه کلیه مصوبه‌های شوراهای اسلامی شهر تهران و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های داخلی شهرداری تهران مغایر با این مصوبه لغو می‌شود.

همچنین از تاریخ تصویب این مصوبه هرگونه واگذاری املاک، اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه به صورت حق بهره‌برداری به رایگان یا با شرایط معین به موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله موسسات خیریه، بیمارستان‌ها، مساجد، هیات‌ها و... باید پس از ارائه لایحه توسط شهرداری تهران یا در قالب طرح توسط اعضای شورای به تصویب شورای اسلامی شهر تهران برسد.

همچنین براساس تبصره دوم نیز شهرداری مکلف است؛ کلیه واگذاری‌های مغایر این ماده واحده را تا قبل از اجرایی شدن ظرف یک ماه به شورا گزارش دهد. همچنین هرگونه تخصیص بودجه از تاریخ اجرایی شدن این مصوبه به کدپروژه‌های موجود و یا ایجاد ردیف و کد پروژه جدید در سال‌های ‌آینده قبل از طی شدن فرآیند این مصوبه ممنوع است.

شورای اسلامی شهر تهران شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر