کد خبر: 508127 A

چمران:

رییس شورای عالی استان ها اعلام کرد که زمان پایان فعالیت شوراها، فعلاً همان زمان دوازدهم شهریور ماه است؛ البته نمایندگان مجلس مصوبه‌ای را درخصوص پایان فعالیت شوراها در دوازدهم مرداد به تصویب رساندند و آن را به شورای نگهبان ارسال کرده‌اند، اما هنوز پاسخی از شورای نگهبان در این زمینه داده نشده است.

به گزارش ایلنا، مهدی چمران در جریان چهل و یکمین جلسه شورای عالی استانها که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، گفت: با توجه به کمبود آب و برق در شهرهای مختلف ما در شرایط بحرانی قرار گرفته‌ایم و نمایندگان مردم در شورای عالی استانها باید برنامه‌ریزی دقیقی درخصوص این شرایط پیش بینی کنند.

رئیس شورای‌عالی استان‌ها با اشاره به اینکه نمایندگان مردم در این شورای‌عالی و همچنین مجلس شورای اسلامی باید به وظایف خود عمل کنند، اضافه کرد: ما همیشه عادت کردیم که از دولت بخواهیم کاری را انجام دهد؛ این در حالی است که ما نمایندگان مردم هستیم و خودمان باید تلاشی را برای رفع مشکلات انجام دهیم.

چمران همچنین درباره زمان پایان فعالیت شوراها گفت: زمان پایان فعالیت شوراها، فعلاً همان زمان دوازدهم شهریور ماه است؛ البته نمایندگان مجلس مصوبه‌ای را درخصوص پایان فعالیت شوراها در دوازدهم مرداد به تصویب رساندند و آن را به شورای نگهبان ارسال کرده‌اند، اما هنوز پاسخی از شورای نگهبان در این زمینه داده نشده است.

  وی در بررسی طرح اصلاح مواد ۷۳ و ۷۴ قانون اصلاح تشکیلات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شوراهای مزبور، گفت: باید به دور از سلایق سیاسی و جناحی به این طرح رای بدهیم. زیرا اگر این طرح تأیید شود یا نشود قانونی برای شوراهای آینده و بسیار تأثیرگذار و سرنوشت ساز خواهد بود.

رییس شورای عالی استان با بیان اینکه در این دوره شاهد نابسامانی‌های بسیاری بودیم باید درست کار شود و نظارت دقیق صورت گیرد، گفت: خواست ما این است کسانی که می‌خواهند ناظر باشند باید در وهله اول بی‌طرف باشند و از نهادهایی انتخاب شوند که بی‌طرف هستند. همه چیز نباید به یک سیستم سپرده شود در این صورت شاهد افزایش کنترل و نظارت خواهیم بود.

وی در ادامه تاکید کرد: شورای‌عالی استان‌ها و کمیسیون نظارت نمی‌توانند ناظر شوراها باشند زیرا اعضای خود شوراها در آن فعال هستند، ما نیاز به اصلاح قانون داریم.

شورای نگهبان وزارت کشور شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر