کد خبر: 489579 A

نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران:

ایلنا: براساس آمار، ٦٠ درصد زنان تهرانی فقر حرکتی دارند و فضاهای شهری امکان حداقل ١٥ دقیقه پیاده‌روی معمول جهانی را از تهرانی‌ها سلب کرده است

یکی از نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه به‌رغم همه هشدارها تاکنون بزرگراه‌ها، تونل‌ها و دیگر پروژه‌های کلان شهری پیوست سلامت نداشته‌اند و پیامدهای اجتماعی برخی از آنها پس از اجرا به ناهنجاری‌های شدید ترافیکی، آلودگی هوا، افسردگی و اختلال در زندگی روزمره مردم منجر شده‌ است گفت: ارائه برنامه پیوست سلامت برای پروژه های شهرداری ضروری است.

"محمدمیثم منصوری" دارای مدرک فوق‌لیسانس علوم سیاسی است. وی تاکنون در سمت‌های زیر مشغول بوده است: کارمند وزارت کشور با 12 سال سابقه خدمت، فعالیت‌های کارشناسی در حوزه‌های: معاونت اجتماعی، اداره کل بین‌الملل، معاون حقوقی و پارلمانی، همکاری با رسانه‌های خبری سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، بازرس و سربارزس و بازرس ویژه در دوره‌های گوناگون انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی.

این نامزد انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: آمار فزاینده ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی-عروقی در تهران منجر به تدوین برنامه‌ای شد که براساس آن شهرداری تهران از این پس باید برای شروع همه پروژه‌های فنی- عمرانی به شورای شهر "پیوست سلامت" ارائه کند برهمین اساس سلامت شهروندان مهمترین دغدغه بنده است.

منصوری افزود: براساس مطالعاتی که تاکنون انجام شده نتایج بحث‌برانگیزی درباره تاثیر مخرب آنتن‌ها و دکل‌های مخابراتی تهران به دست آمده که می‌تواند، موجب تشدید بیماری‌های اعصاب و روان، سقط جنین و مشکلات دیگری برای سلامت شهروندان تهرانی شود، یکی از برنامه‌های اصلی که در صورت ورود به شورای شهر پیگیری خواهم کرد، نصب شناسنامه سلامت برای همه دکل‌ها و آنتن‌های مخابراتی است و الزام وزارت بهداشت به پایش مستمر آنها نیز در این رویکرد پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: درصورت ورود به شورا، با کمیسیون شهرسازی و معماری تعامل خواهم داشت آنهم برای الزام شهرداری به حداقل‌هایی همچون: مناسب‌سازی اتوبوس‌های شرکت واحد، راه‌اندازی آسانسور ایستگاه‌های مترو، مناسب‌سازی ساختمان‌های ادارای؛ دولتی؛ بانک‌ها و معابر عمومی شهری به منظور تردد افراد دارای معلولیت و توان‌خواهان.

این نامزد انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پهنه‌های تاریخی و هویتی تهران با تجاری‌سازی نامناسب در حال زوال است لذا حفاظت از محله‌ها و میراث تاریخی تهران از برنامه‌های جدی من خواهد بود، اضافه کرد: بخش‌هایی از بازار تهران نظیر ناصرخسرو، پامنار و هدایت درمعرض نابودی است که با تعامل مناسب شهرداری، کمیسیون فرهنگی شورا و سازمان میراث فرهنگی باید نجات یابد.

منصوری افزود: براساس آمار، ٦٠ درصد زنان تهرانی فقر حرکتی دارند و فضاهای شهری امکان حداقل ١٥ دقیقه پیاده‌روی معمول جهانی را از تهرانی‌ها سلب کرده است بنابراین، ساخت باشگاه‌های ورزشی ویژه زنان در مقیاس ناحیه، منطقه و شهر با جدیت دنبال می‌شود و اولویت با ساخت باشگاه‌ها در مناطق آسیب‌خیز تهران به ‌ویژه جنوب شهر است.

ابتلا به سرطان بزرگراه جمهوری اسلامی ایران معاون انتخابات شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر