کد خبر: 478261 A

/این خبر بروز رسانی می‌شود/

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از جان‌باختن ۳۵ نفر در حادثه سیل و رانش زمین در چهار استان کشور خبر داد.

اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: حادثه سیل و رانش زمین در 4 استان کشور تاکنون 35 فوتی برجای گذاشته است.

16:06/ آمار فوتی‌های سیل و رانش زمین به 34 نفر رسید

اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: آمار قربانیان حادثه سیل و رانش زمین در 4 استان کشور به 34 نفر رسید.

وی تصریح کرد: در آذرشهر از 17 مفقودی جسد 11 نفر پیدا شده است و در شهرستان عجب‌شیر از 20 مفقودی جسد 18 نفر پیدا و شناسایی شده است.

نجار عنوان کرد: در سیلاب ننور کردستان نیز یک نفر غرق شده که جسد وی نیز پیدا شد و 4 نفر هم در حادثه رانش زمین در سقز جان باختند.

15:46/ تعیین هویت 30 جانباخته سیل آذربایجان شرقی و کردستان

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از صبح امروز (شنبه) تاکنون 18 جسد از قربانیان سیل عجب‌شیر و هفت قربانی سیل در آذرشهر برای شناسایی به پزشکی قانونی منتقل شدند و کار تعیین هویت روی آنان انجام شد.

این گزارش افزود: 9 جسد دیگر در عجب‌شیر و 2 جسد در آذرشهر طی عملیات جستجو پیدا شدند که در حال انتقال به پزشکی قانونی هستند.

در استان کردستان نیز به دنبال وقوع سیل چهار جسد در شهرستان سقز و یک جسد در بانه به پزشکی قانونی ارجاع شد که نسبت به شناسایی این اجساد اقدامات لازم صورت گرفته است.

13:05/جان‌باختن ۳۲ نفر در سیل و رانش زمین در ۴ استان

مرتضی اکبر پور، معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین آمار کشته‌شدگان و مفقودان حادثه سیل در ۴ استان کشور گفت: تعداد مفقودان این حادثه ۳۷ نفر است که از این تعداد جسد ۳۲ نفر پیدا شده است.

وی افزود: ۲۶ نفر در استان آذربایجان شرقی، ۱ نفر در آذربایجان غربی و ۵ نفر در استان کردستان فوت کرده‌اند که ۱ نفر از آنها بر اثر سیل و ۴ نفر دیگر در اثر رانش زمین جان خود را از دست داده‌اند.

12:28/ افزایش تعداد کشته‌ها به ۲۷ تن/مرگ ۴ نفر در پارک بر اثر رانش زمین

اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر گفت: تعداد زیادی خودرو بدون توجه به هشدارها در حاشیه رودخانه اطراق کرده بودند که متاسفانه ۷  خودرو در سیل گرفتار شدند و بین ۱۵  تا ۱۷ نفر در خودروهای خودرو در سیل گرفتار شدند و ۵ جسد از آب بیرون آورده شده اند.

وی افزود:در عجب شیر روستای چنار ۲۰ نفر مفقود شده که تا به حال جسد ۱۶ نفر از مفقودین پیدا شده است.

نجار تصریح کرد: در آذربایجان غربی یک دوچرخه سوار به درون سیلاب افتاد و فوت کرد. ۱  نفر هم در ننور بانه جانباخته است. وی خاطرنشان کرد: ۴ نفر در پارک کوثر سقز در اثر رانش زمین جان باخته‌اند.

11:49/ آمار کشته‌های سیل آذربایجان به ۱۹ نفر رسید

محمد صادق پورمهدی، معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی در خصوص آخرین آمار مفقودان و کشته شدگان حادثه سیل به خبرنگار ایلنا گفت: دو شهر عجب‌شیر و آذرشهر از مناطق تحت تاثیر سیل بودند، در شهر آذرشهر پس از وقوع سیل پنج ماشین که ۱۵ تا ۱۷ سرنشین داخل آن بودند در جریان جاری شدن آب مفقود شدند که تاکنون ۴ جسد این شهروندان را کشف کردیم.

وی با اشاره به آمار مفقودی‌ها و جان باختگان عجب شیر گفت: در یکی از توابع شهر عجب شیر ۲۰ مفقودی داشتیم که تاکنون ۱۵ جسد این مفقودی‌ها کشف شده است. در مجموع ۳۵ تا ۳۷ مفقودی داشتیم و از این تعداد تاکنون ۱۹ جسد کشف شده است.

40

10:02/عجب شیر، آذرشهر و تبریز دارای بیشترین خسارت مالی

خلیل ساعی(مدیرکل مدیریت ستاد بحران استانداری آذربایجان شرقی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: در جریان سیل اخیر در استان آذربایجان شرقی بیشترین خسارات جانی و مالی به شهرستان‌های عجب‌شیر، آذرشهر و تبریز وارد شده که تلفات جانی در دو شهرستان عجب‌شیر و آذرشهر بیشتر از دیگر شهرها بوده است.

ساعی افزود: در شهرستان عجب‌شیر 20 مفقودی داشته‌ایم که اجساد 8 نفر از آنان تاکنون پیدا شده و در شهرستان آذرشهر نیز 17 مفقودی در سیل اعلام شده که تنها اجساد دو نفر از آنها پیدا شده است.

وی عنوان کرد: سیل خساراتی به شهر تبریز نیز وارد کرده ولی خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشته است.

مدیرکل مدیریت ستاد بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: هنوز برآورد دقیقی از خسارات سیل اخیر در این استان انجام نشده است.وی در پایان افزود: بارندگی اخیر در این استان در طی 15 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

39

09:45/ ۴ استان و ١٧ شهرستان درگیر سیل

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: چهار استان آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان و همچنین ١٧ شهرستان درگیر سیل و آبگرفتگی هستند.

مصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به گزارشات به دست  آمده از  سیل و آبگرفتگی ۲۵ فروردین ماه تا ساعت ۶ صبح امروز (شنبه) چهار استان آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان و ١٧ شهرستان(مراغه، چارایماق، هریس، بستان آباد، ورزقان، شبستر، تبریز، عجب‌شیر، آذرشهر، ملکان، سراب، ارومیه، اشنویه، نقده، پیرانشهر، سقز و زنجان) تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار داشتند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی به ٣٢ شهر و روستا سیل زده، گفت:  تاکنون به ۱۱۰۰ نفر امدادرسانی شده، ۷۷ تن اسکان اضطراری یافتند، ۱۴ تن به مناطق امن منتقل شدند و شش تن نیز برای دریافت خدمات لازم به مراکز درمانی منتقل شدند.

مرتضوی با بیان اینکه متاسفانه ٩ نفر در حادثه سیل جان باختند، گفت: ۵ تن در شهرستان عجب‌شیر، ۳ نفر در آذرشهر و یک تن نیز در اشنویه جان خود را از دست دادند و همچنین ۱۵ تن نیز در شهرستان‌های آذرشهر و عجب‌شیر مفقود شدند.

وی افزود: همچنین تخلیه آب از ۴۸ واحد منزل مسکونی صورت گرفته است. در مجموع ٤١ تیم عملیاتی شامل ۱۸۰ امدادگر و نجاتگر فعالیت داشتند و امدادرسانی‌ها در دو استان آذربایجان شرقی و غربی ادامه دارد.

حادثه سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر