کد خبر: 465370 A

سنندجی در گفت‌وگو با ایلنا عنوان کرد:

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از راه‌اندازی ۵ خط اتوبوس برقی در منطقه ۱۲ خبر داد.

پیمان سنندجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه ورود اتوبوس برقی به ناوگان اتوبوسی پایتخت را در‌ برنامه‌های خود داریم، گفت: در منطقه ۱۲، ۵ خط جدید اتوبوس برقی را پیش‌بینی کردیم که در حال حاضر یکی از این خطوط در حال فعالیت است و یک خط دیگر هم در دست اقدام است.

وی با تاکید براینکه خطوط اتوبوس برقی یکی از اولویت‌های جدی ما در شهر تهران است، ادامه داد: برنامه‌ریزی در جهت ورود اتوبوس برقی را در سال ۹۵ انجام داده و امیدواریم بتوانیم در سال ۹۶ اجرایی کنیم.

سنندجی درباره هزینه ورود اتوبوس برقی به ناوگان اتوبوسرانی گفت: قیمت اتوبوس دو کابین‌ نزدیک به یک میلیارد تومان، تک کابین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون، اتوبوس برقی بین ۱ و نیم تا ۲ میلیارد تومان است. همچنین اگر اتوبوس برقی خازنی باشد، باید در ایستگاه شارژ شود که این موضوع نیز هزینه خود را دارد و اگر سیستم پانتوگرافی باشد (همانند آنچه که امروز وجود دارد) هزینه پانتوگراف و سیم آن وجود دارد و اگر اتوبوس باطری داشته باشد، هزینه باطری آن را نیز باید در نظر گرفت.

مدیرعامل شرکت واحد با بیان اینکه تصمیم‌گیری ما این است که اتوبوس‌ها در این خطوط برقی باشد تا با توجه به وجود ترافیک تهران بتوانند مسافت طولانی را بدون نیاز به شارژ در شهر طی کنند، خاطرنشان کرد: درباره هزینه ضروری برای ورود این اتوبوس‌ها منتظریم مناقصه عمومی برگزار شده و بخش خصوصی قیمت‌ها را به ما اعلام کند.

شرکت واحد اتوبوس برقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر