کد خبر: 450791 A

رحمت‌اله حافظی در گفت‌و گو با ایلنا مطرح کرد:

رئیس کمیسیون شورای شهر تهران گفت: در جلسه روز گذشته شورای شهر سخنان آتش‌نشانانی که به شرح اتفاقات وارد برخود پرداخته بودند را مطرح کردیم که با واکنش برخی از اعضا مواجه شد و می‌گفتند چرا این مباحث را مطرح می‌کنید و نباید این مسائل به رسانه‌ها کشیده شود.

رحمت‌اله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین اولویت ما تعیین تکلیف و شناسایی افرادی است که زیر آوار ساختمان پلاسکو مانده‌اند و همچنین تسکین آلام خانواده آ‌نها، گفت: در این شرایط ورود به موضوع استیضاح شهردار تهران مساله‌ای را حل نمی‌کند و تنها می‌تواند موجب اختلاف در عملیات آواربرداری و امداد و نجات شود لذا این مساله در دستور کار قرار ندارد.

وی ادامه داد: تمام تلاش شورای شهر آن است که پشتیبانی تیم‌های امداد و نجات تامین شود تا آنها بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن این عملیات را به پایان برسانند.

حافظی در باره توئیتر خود با موضوع مجادله روز گذشته در شورای شهر توضیح داد: من و آقای مسجدجامعی در روزهای گذشته فرصت داشتیم از مصدومان این حادثه عیادت کنیم و در دو ایستگاه آتش‌نشانی برای سپاسگزاری و عرض تسلیت حاضر شدیم.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر با اشاره به اینکه هریک از این آتش‌نشانان حکایتی از آنچه بر آنها گذشته بود را مطرح کردند؛ اظهار کرد: ما در جلسه روز گذشته شورای شهر سخنان آنان را مطرح کردیم که با واکنش برخی از اعضا مواجه شد به این ترتیب که می‌گفتند چرا این مباحث را مطرح می‌کنید و نباید این مسائل به رسانه‌ها کشیده شود بنابراین مجادله‌ای در شورای شهر پیش آمد که با مداخله چمران به پایان رسید.

وی با بیان اینکه حادثه ساختمان پلاسکو ضایعه‌ای بزرگ برای آتش‌نشانان و مردم کشور بود و افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داد،‌ خاطرنشان کرد: در جلسه امروز شورای شهر درخواست کردیم مراسم تشییع آتش‌نشانان در شأن آنها برگزار شود و قطعه خاصی نیز برای آنها در بهشت زهرا (س) پیش‌بینی شود که براساس سخنان مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) قطعه 50 برای این منظور درنظر گرفته شده است.

حافظی افزود: پیشنهاد دادم که ساختمان پلاسکو به محل رشادت آتش‌نشان‌ها تبدیل شده و مرکز آموزش شهروندان و کودکان و نوجوانان برای برخورد با حوادث غیرمترقبه برپا شود زیرا در لحظات اولیه آتش‌سوزی در پلاسکو جمعیت چند هزار نفری در محل حادثه حضور داشتند و هرچند به منظور کمک در صحنه حاضر شدند اما همین حضور باعث اختلال در امدادرسانی شد لذا ضروری است در خصوص آموزش‌های شهروندی سرمایه‌گذاری شود.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: یکی از اعتراضاتی که در جلسه امروز مطرح شد مساله محدود کردن حضور رسانه‌ها در محل حادثه بود زیرا اگر اجازه دهند خبرنگاران شناسنامه‌دار در محل حادثه حاضر شوند؛ می‌توان از رواج شایعات جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت افرادی که در حال حاضر در محل حادثه مشغول فعالیت و امداد و نجات هستند؛ خاطرنشان کرد:‌ این افراد در معرض گازهای سمی متصاعد شده از محل حادثه قرار دارند که قطعا سرطان‌زا است. ما در کمیسیون سلامت درخواست دادیم که تجهیزات ایمنی کپسول و ماسک برای افرادی که در محل حادثه مشغول انجام عملیات هستند تامین شود تا این افراد در آینده درمعرض آسیب‌های ناشی از استنشاق این گازهای سمی قرار نگیرند.

آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر