کد خبر: 434839 A

آخرین وضعیت طرح مجازات جایگزینی اعدام مجرمان مواد مخدر؛

ایلنا: عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکیدبر اینکه می‌خواهیم اعدام‌ها کاهش یابد، گفت: به دنبال توقف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر با پرونده‌های سبک هستیم.

ابوالفضل ابوترابی؛ عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص آخرین وضعیت طرح  مجازات جایگزین اعدام برای مجرمان مواد مخدر که مجلس با یک فوریت آن موافقت کرده است  به خبرنگار ایلنا، گفت: با توجه به اینکه طرح یک فوریت جایگزینی مجازات اعدام برای محکومان مواد مخدر در مجلس رأی آورده است، اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس باید ظرف مدت یک ماه این طرح را بررسی و به صحن مجلس ببرند.

وی ادامه داد: با توجه به لایحه بودجه سال 96 که چند روز قبل به مجلس آورده شد، روند بررسی‌های طرح جایگزینی مجازات اعدام برای محکومین مواد مخدر کمی کندتر شده است، اما ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا پژوهش کافی در این خصوص انجام شود.

ابوترابی در خصوص ۵ هزار قاچاقچی مواد‌مخدر که حکم اعدام برای آنها صادر شده ولی فعلا در بلاتکلیفی به سر می‌برند، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا اعدام‌های محکومان مواد مخدر با پرونده‌های سبک‌تر (50 تا 200 گرم مواد مخدر) متوقف شود؛ البته این محکومان الان هم اعدام نمی‌شوند، ولی اعدام‌ها در پرونده‌های محکومان سابقه‌دار با پرونده‌های سنگین اجرا می‌شود. ما می‌خواهیم اعدام‌ها کاهش یابد.

اعدام‌های مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

string(31) "Tue, 18 Feb 2020 04:53:10 +0000"