کد خبر: 302337 A

مقام مسوول در هلال احمر:

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به فعال شدن ۱۴ مجموعه پزشکی در مکه مکرمه گفت: حجاج ایرانی درباره مسایل درمانی و بهداشتی نگرانی نداشته باشند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، پیرحسین کولیوند افزود: مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با دارا بودن بهترین امکانات و کادر درمانی مجرب، از ابتدای ورود زائران تا پایان عملیات حج، همراه زائران است و زائران نگرانی نداشته باشند.

وی درمورد انتخاب نیروهای اعزامی به حج گفت: بیش از ۷۰ درصد نیروهای این مرکز را افراد با تجربه تشکیل می‌دهند که در سال‌ها گذشته نیز برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به حج مشرف شدند.

کولیوند به نقش مهم پزشکان کاروان‌ها در هنگام حج تمتع اشاره کرد و افزود: فعالیت بیمارستان ایران در مکه زمانی آغاز می‌شود که زائر به هر دلیل پس از ویزیت از سوی پزشک کاروان، نیاز به خدمات درمانی بیشتری داشته باشد.

وی گفت: در صورتیکه مشکل و بیماری زائر رفع نشد و نیاز به خدمات بیشتر وجود داشت، در آن زمان بیمار برای دریافت درمان‌هایی مانند اعمال جراحی، سی تی اسکن و دیالیز به بیمارستان‌های سعودی منتقل می‌شود.

جمعیت هلال احمر مرکز پزشکی حج و زیارت حجاج ایرانی مسایل درمانی مسایل درمانی و بهداشتی
نرم افزار موبایل ایلنا