کد خبر: 300090 A

فتاح خبر داد:

رئیس کمیته امداد امام خمینی از ایجاد 950 مرکز نیکوکاری در مساجد محلات خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز فتاح امروز در نشستی خبری با بیان اینکه تاکنون حدود 950 مرکز نیکوکاری در مساجد محلات ایجاد شده‌اند، اما ضروری است؛ این تعداد به چند هزار برسد، گفت: این نهادها کاملاً مردمی هستند و هدف نهایی ما آن است که پس از طی مراحل ضروری پرونده‌های مددجویان هر محل را به این مراکز بدهیم.

همچنین مجوز برداشت از صندوق صدقات هر محل و جمع‌آوری زکات و کمک خیرین محلی را نیز به این نهادها واگذار کنیم و در نهایت بخشی از پرونده مددجویان را به این نهادها خواهیم داد، اما باید نظارتی دقیق بر این مناطق صورت بگیرد.

فتاح با اشاره به طرح رسیدگی به فرزندان زیر 6 سال برای جلوگیری از سوءتغذیه این کودکان گفت: خارج از مستمری‌هایی که به خانواده‌ها پرداخت می‌کنیم، ماهانه به ازای هر کودک زیر 6 سال دراین خانواده‌ها 60 هزار تومان پرداخت می‌کنیم که در حال حاضر 85 هزار کودک تحت پوشش این طرح قرار دارند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به وجود بخشهای مشاوره فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی در این نهاد حمایتی گفت: قصد داریم این بخش ها را تقویت کنیم زیرا تحول زندگی مددجویان باید از درون باشد تا بدانند با چه روشی می توانند زندگی خود را تغییر دهند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تاکنون بالغ بر سه هزار نخبه در این خانواده ها شناسایی شده اند خاطرنشان کرد: این موضوع ظرفیت خانواده‌های تحت پوشش را نشان می‌دهد که اگر به آنها رسیدگی شود نخبه پرور خواهند بود چرا که خاستگاه نخبگان طبقات محروم جامعه است.

وی با اشاره به سالخوردگان تحت پوشش کمیته امداد اظهار کرد: متاسفانه افراد سالخورده به چشم افرادی از رده خارج و از کار افتاده نگاه می شوند و این یک قصور از طرف ما است که به این گروه کمتر رسیدگی کرده ایم اما قرار است به این قشر بیشتر توجه کنیم زیرا این گروه به محبت و عنایت ویژه نیاز دارند.

فتاح در خصوص تاثیر اجرای بیمه سلامت در کاهش هزینه سلامت کمیته امداد اظهار کرد: طرح تحول سلامت تعداد مراجعان به کمیته امداد را کاهش داده است، اما اقشار آسیب‌پذیر همچنان ده درصد فرانشیز سهم خود را نمی‌توانند پرداخت کنند و کمیته امداد نقش مکمل طرح سلامت را ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: بیمارستان علامه کرمی اهواز و بیمارستان بازرگانان تهران تحت پوشش بیمه سلامت واقع نشدند و این موضوع باعث شد که ما 60 میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار شویم.

رئیس کمیته امداد در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تاثیر کاهش نرخ تورم بر خانواده های تحت پوشش کمیته امداد گفت: مسلما هر قدر تورم مهار شود برای این خانواده‌ها بهتر خواهد بود، اما 14 درصد تورم اعلام شده توسط دولت برای این گروه زیاد است و دولت باید به سمتی برود که به این اقشار بیشتر توجه کند.

 

 

 

 

 

 

 

دولت کاهش هزینه کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا