کد خبر: 276728 A

مولاوردی:

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از تدوین قانون جامع و ویژه‌ای برای مقابله با خشونت علیه زنان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهیندخت مولاوردی در یازدهمین نشست مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاورین وزرا گفت: دولت در سال 93 توانست با مدیریت جهادی پایه های درستی را برای احقاق شعارهای ریاست جمهوری ایجاد کند و در زمینه تحقق آرامش در سیاست و فرهنگ موفقیت هایی را داشته باشد. هر چند که هنوز به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی ادامه داد: سرمایه انسانی زنان فرصت بی بدیلی است که باید آن را مغتنم شماریم و با جلب مشارکتهای نهادهای مردمی در جهت رفع آسیبهای اجتماعی قدم برداریم و در کنار آن با توان افزایی زنان به سمت مقابله آسیبهایی همچون اعتیاد،‌ایدز و فقر برویم.

مولاوردی با اشاره به ضرورت دسترسی عادلانه به منابع و فرصتها  برای زنان گفت: با توجه به انتخابات پیش رو باید این امکان وجود داشته باشد که زنان دسترسی عادلانه ای به منابع پیدا کنند تا از نظر سیاسی نیز جایگاه مناسبی داشته باشند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: معتقدیم در شرایطی که با مشکلات اقتصادی روبرو هستیم مشارکت زنان در حل این مشکل می تواند با تکیه بر  به محورهایی همچون اصلاح الگوی مصرف و مدیریت انرژی بسیار موثر باشد.

مولاوردی با اشاره به اسناد در دست تهیه در مورد خشونت علیه زنان تاکید کرد: سند تامین امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی و لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت به کمیسیون لوایح ارائه و در نهایت این تصمیم گرفته شد که این دو با یکدیگر ادغام شود.

وی ادامه داد: برای ایجاد هماهنگی در این زمینه و پرهیز از موازی کاری معاونت امور زنان پیشنهاد ایجاد مرجع ملی صیانت و حمایت از زنان در برابر  خشونت را مطرح کرد که متاسفانه با مخالفتهای مختلفی روبرو شد، زیرا برخی گمان می کنند که این مرجع ممکن است؛ زمینه ساز پیوستن ایران به برخی اسناد بین المللی شود، در حالی که هدف ما تنها ایجاد هماهنگی است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی اسناد حوزه زنان به صورت واقع گرایانه تدوین نمی‌شود و به همین دلیل است که شاهد عدم تحقق برخی از این اسناد هستیم. تا پیش از تدوین برنامه ششم توسعه قرار بود که الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تدوین شود در حالی که این اتفاق رخ نداد.

مولاوردی با بیان اینکه قصد داریم که برنامه راهبردی در زمینه فعالیت در حوزه زنان و خانواده تدوین کنیم، افزود: همچنین دولت نیز در حال تدوین برنامه‌ای دو ساله در راستای فعالیت دولت در سال‌های باقی مانده است که در این برنامه نیز تاثیرگذار خواهیم بود و تلاش می کنیم که بخشی از آن به زنان اختصاص یابد.

مولاوردی در پایان تصریح کرد: با ادغام دو سند مربوط به مقابله با خشونت علیه زنان امیدواریم که یک قانون خاص در حمایت از زنان در برابر خشونت تدوین شود که در آن تدابیر جامعی در این زمینه اندیشیده شده باشد.

خانواده خشونت علیه زنان رئیس جمهور زنان قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر