کد خبر: 262111 A

سلطانی فر:

ایلنا: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ساماندهی ۲۰ درصد اقامت مسافران در خانه مسافر‌ها خبرداد و گفت: اکنون ظرفیت اقامتی مسافران کشور در اقامتگاه‌ها به سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسید.

به گزارش ایلنا، مسعود سلطانی فر با اشاره به ظرفیت‌های اقامتی موجود در کشور گفت: طبق آمارهایی که در حال حاضر در زمینه اماکن اقامتی در کل کشور وجود دارد ظرفیتی معادل سه میلیون و هشتصد هزارنفر در هر شبانه روز پیش بینی شده است.

وی با اشاره به موج سنگین سفرهای نوروزی و لزوم هماهنگی مراکز اقامتی افزود: مجموعه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها در سطح کشور شامل ۱۱۰۰ هتل، حدود ۶۰۰ هتل آپارتمان است، همچنین حدود ۲۰ درصد از اقامت‌ها در خانه مسافر‌ها ساماندهی شده است.

وی اضافه کرد: این خانه مسافر‌ها در سال‌های گذشته هم وجود داشته ولی ساماندهی، شناسایی و ارزیابی نشده بود. در یک سال گذشته حدود ۱۴ هزار خانه مسافر را در کل کشور ساماندهی کردیم تا محیطی امن و سالم برای هموطنان فراهم شود.

سلطانی فر افزود: حدود ۲۰ درصد از اقامت‌ها در اماکن مربوط به آموزش و پرورش شامل اقامتگاه‌ها، خانه معلم‌ها و برخی از مدارس که امکانات اقامتی مناسبی دارند، صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: به طور معمول حدود ۱۵ درصد اقامت‌ها در مهمان سراهای ادارات، سازمان‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی، حدود ۳۵ درصد هم در اماکن اقامتی موقت و کمپ‌های مختلف صورت می‌گیرد که در یک سال گذشته تعداد این کمپ‌ها به ۶۶۰ مورد در کل کشور رسید.

سلطانی فر اظهار کرد: این کمپ‌ها با همکاری و هماهنگی شهرداری‌ها، هلال احمر و سازمان میراث فرهنگی بر پا شده، این ۶۶۰ کمپ امکان اقامت برای حدود ۵۵۰ هزار نفر را دارند. بنابر این تلاش کردیم که برای این ایام پر حجم و پر ترافیک سفر‌ها همه امکانات را بسیج کنیم.

معاون رئیس جمهوری گفت: امسال امکاناتی برای سطوح مختلف در آمدی داشتیم، تا در گذر از شهرهای مسیر سفرشان در ساعات نیمه شب با آسایش و راحتی از این اماکن موقت استفاده کنند. همچنین آمار هر شبانه روز سه میلیون نفر ظرفیتی است که بر اساس آمارهای سال‌های گذشته داشتیم که پیش بینی می‌شود در سال جاری با ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش روبرو باشیم.

سلطانی فر با تاکید برتشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر در تمام شهرستان‌های کشور و بسیج تمام امکانات دستگاه‌های اجرایی افزود: این ستاد‌ها آماده‌اند تا با هماهنگی با سامانه ۰۹۶۲۹ به هموطنان خدمت رسانی کنند. در همین زمینه هموطنان می‌توانند با این سامانه در ارتباط باشند تا هرگونه مشکل، انتقاد و پیشنهادشان مورد پیگیری قرار گیرد.

وی در پایان افزود: در حال حاضر ۵۰۰ هزار نفر نوروزبان بی‌نوروز در دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر در کل کشور آماده بر طرف کردن نیاز‌های هموطنان هستند.

آموزش و پرورش بسیج ترافیک خدمت رسانی سفرهای نوروزی شهرداری صنایع دستی و گردشگری مسافران معاون معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر