کد خبر: 261259 A

سردارمومنی خبر داد:

رئییس پلیس راهور ناجاگفت: دو هزار و ۴۳ نفر به علت دریافت ۳۰ نمره منفی از رانندگی در نوروز محروم هستند.

به گزارش ایلنا، سردار اسکندر مومنی روز چهارشنبه در آخرین نشست خبری سال ۹۳ با اصحاب رسانه اظهار داشت: در سال جاذی یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو جدید شماره گذاری شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰ درصد رشد نشان می‌دهد. در همین حال ۵۳۷ موتور سیکلت در کشور شماره گذاری شد که ۷۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در سال جاری میزان رانندگان جدید ۲۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گفته رییس پلیس راهور امسال در تصادفات رانندگی هزار و ۲۰۰ نفر کمتر کشته شدند و تلفات رانندگی ۷ درصد کاهش یافته است و میزان تلفات به حدود ۱۷ هزار کشته رسید. تلاش ژلیس راهور این است که میزان تلفات در پایان سال ۹۴ به کمتر از ۱۴ هزار نفر برسد.

مومنی با اعلام اینکه عامل انسانی بیشترین علت کاهش تلفات رانندگی است، تاکید کرد: اگرچه کنترل روی سایر عوامل ترافیک همانند راه و خودرو زیاد نیست و خودروسازان قانون را دور می‌زنند، خوشبختانه با همکاری مردم و رسانه‌ها شاهد کاهش تلفات طی چند سال گذشته هستیم.

بناگزارش سایت راهور وی با بیان اینکه پلیس خوشحال می‌شود ریالی از محل جریمه به خزانه واریز نشود، افزود: متاسفانه در آستانه نوروز ۹۴ دو هزار و ۴۳ راننده متخلف که نمره منفی آن‌ها به ۳۰ رسیده بود از رانندگی در ایام نوروز محروم شدند. همچنین ۵ هزار راننده دیگر نیز با دریافت ۲۵ نمره منفی در آستانه محرومیت از رانندگی هستند و اگر یک تخلف حادثه ساز دیگر انجام دهند از رانندگی محروم می‌شوند.

رییس پلیس راهور تاکید کرد: رانندگان دارای نمره منفی اگر ۶ ماه مرتکب هیچ تخلف حادثه سازی نشوند، تمامی نمرات منفی آن‌ها پاک می‌شود.

اصحاب رسانه ایام نوروز پلیس راهور ترافیک تصادفات رانندگی خودرو خودروسازان رسانه رشد نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر