کد خبر: 261072 A

در جلسه شورای شهر مطرح شد:

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با اشاره به قطعه زمینی با مساحت ۲۵۰۰ متر مربع در خیابان قهرمانی جنوبی گفت: این زمین متعلق به تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه ۱۸ است که به وسیله گازوییل اقدام به خشک‌کردن و ریشه‌کن نمودن درختان این منطقه کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی چمران در یکصد و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با گرامیداشت ۲۹ اسفند ماه روز ملی شدن صنعت نفت و تاکید بر اهمیت این روز گفت: روز گذشته جلسه‌ای در شورای عالی معماری و شهرسازی برگزار شد و طرح در پهنه سبز قرار گرفتن باغات کن را برای تصویب به این شورا فرستادیم.

وی ادامه داد: امیدواریم تصویب این موضوع و گنجانیدین آن در طرح تفصیلی گامی مهم است و امیدوارم قسمت عمده آن در سال آینده اجرا شود همچنین به شرکت تعاونی که در آن منطقه مشغول سخت و ساز بود اطلاع دادیم که شهرداری منطقه آماده ارائه معوض (زمین جایگزین) به این تعاونی است.

در ادامه رحمت الله حافظی در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه سیاهکوه آزاد شد گفت: در این منطقه روزانه بیش از هزار کامیون زباله‌های ساختمانی تخلیه می‌شد که با پیگیری‌های شهردار منطقه و حمایت سردار فیروزآبادی این کار متوقف شد و امیدواریم در فاصله کوتاهی این ۶۰۰ هکتار تبدیل به تفرج‌گاه شود.

وی با اشاره به طرح تغییر کاربری باغات کن به فضای سبز اظهار کرد: در این خصوص مصوبه دو فوریتی داشتیم که پس از سخنان مقام معظم رهبری در ‌‌نهایت شورای عالی شهرسازی کاربری فضای سبز این منطقه را تصویب کرد.

حافظی با اشاره به قطعه زمینی با مساحت ۲۵۰۰ متر مربع در خیابان قهرمانی جنوبی گفت: این زمین متعلق به تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه ۱۸ است که به وسیله گازوییل اقدام به خشک‌کردن و ریشه‌کن نمودن درختان این منطقه کرده‌اند.

وی ادامه داد: این در حالی است که بر اساس تبصره ۳ ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی ماده یک قانون اصلاح حفظ و گسترش فضای سبز مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام در صورت اهمال در نگهدرای درختان مشمول قانون شهرداری موظف است با اخذ مجوز از دادستان راسا نسبت به آبیاری و نگهداری آن‌ها اقدام نموده و هزینه متعلقه را با ۱۵ درصد اضافی به عنوان کارمزد از مالک دریافت نماید. از این روز از شهرداری در مورد انجام این تکلیف در این زمین گزارش می‌خواهیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با استناد به ماده ۶ لایحه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهر‌ها مصوب خرداد ماه ۵۹ شورای انقلاب گفت: در این ماده آمده است هر کس عالما یا عامدا مرتکب قطع درختان شود مجازات جنحه‌ای تا سه سال و پرداخت جزای نقدی خواهد داشت و در تبصره یک این قانون آمده است که در صورتی که قطع درخت از طرف مالکین به نحوی باشد که باغی از بین رفته و از زمین آن به صورت تفکیک و خانه‌سازی استفاده کند هم زمین به نفع شهرداری ضبط می‌شود و به مرکز خدمات عمومی شهر و محرومین می‌رسد لذا از شهرداری تهران می‌خواهیم نسبت به پیگیری و مصادره این ملک اقدام و گزارش آن را به شورا ارائه کند.

حافظی همچنین با توجه به اتفاقات رخ داده در جلسه روز یکشنبه ۲۴ اسفند ماه در تصویب لایحه اصلاحیه بودجه سال ۹۳ گفت: با توجه به تحمیل اقدامات خلاف قانون توسط رئیس شورا به جلسه و تعیین تکلیف برای جلسه توسط شهردار درخواست تشکیل جلسه را با حضور رئیس شورا، شهردار و اصحاب رسانه و به نمایش گذاشتن ۳۰ دقیقه از تصویر جلسه آن روز را دارم تا مردم در این باره به قضاوت بنشینند.

انقلاب تغییر کاربری زباله سلامت شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر شهرداری قانون محیط زیست مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر