کد خبر: 257836 A

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تشکیل اتاق فکر برای انجام فعالیت های اقتصادی گفت: با استفاده از دانش و تجربیات افراد توانمند در عرصه های اقتصادی می توان در این زمینه موفق تر عمل کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تشکیل اتاق فکر برای انجام فعالیت های اقتصادی گفت: با استفاده از دانش و تجربیات افراد توانمند در عرصه های اقتصادی می توان در این زمینه موفق تر عمل کرد.

به گزارش ایلنا، سید امیرمحسن ضیائی در جمع اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت سرمایه گذاری هلال احمر، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار کرد: فعالیت های اقتصادی در جمعیت هلال احمر باید براساس برنامه های باشد تا از سلیقه ای عمل کردن جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در فضاهای اقتصادی جمعیت هلال احمر باید در درجه اول پراکندگی فعالیت ها کاهش یابد، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر باید حداکثر ۲ شرکت سرمایه گذاری داشته باشد که به عنوان بنگاه اقتصادی فعالیت کنند.

ضیائی ادامه داد: برای بنگاه های اقتصادی بایستی سیاست گذاری های لازم صورت گیرد؛ چراکه جمعیت هلال احمر نمی‌تواند در هر زمینه ای فعالیت اقتصادی داشته باشد و باید این فعالیت ها همسو با اهداف این جمعیت و در جهت خدمت رسانی بیشنر به مردم باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تأکید بر اینکه در دنیای پر رقابت امروز باید به گونه ای سرمایه گذاری کرد که سوددهی ها واضح، روشن و هم راستا با مأموریت های هلال احمر باشد، اذعان کرد: شرکت صنایع نساجی هلال به عنوان یک شرکت اقتصادی همسو با عملیات های هلال احمر فعالیت می کند و در مواقعی که با بحران مواجه نیستیم می تواند برای جمعیت هلال احمر سودآور باشد و البته این سودآوری نیز پشتوانه ای برای افزایش ظرفیت خدمت رسانی است.

وی، تبدیل شرکت های سرمایه گذاری هلال به بنگاه های اقتصادی را لازم و ضروری دانست و تأکید کرد زمانی که شرکت های سرمایه گذاری به بنگاه اقتصادی تبدیل شوند، باید کاهش هزینه ها و افزایش درآمد ها را در پی داشته باشند.

به گفته ضیائی، باید چالش ها و فرصت ها را بشناسیم و متناسب با مزیت هایی که داریم سرمایه گذاری کرده و منابع محدود را در مزیت ها متمرکز کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تشکیل اتاق فکر برای انجام فعالیت های اقتصادی، افزود: با تشکیل این اتاق و استفاده از دانش و تجربیات افراد توانمند در عرصه های اقتصادی می توان در این زمینه موفق تر عمل کرد.

وی خاطرنشان کرد: در انجام امور اقتصادی به دنبال فعالیت های دانش بنیان باشیم؛ چراکه فعالیت در این امور با سرمایه گذاری کم و سود چشمگیر همراه است.

در ادامه این جلسه قائم موهبتی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری هلال احمر نیز گزارشی از عملکرد سال های اخیر این شرکت و پروژه های عمرانی و ساختمانی در دست اقدام ارائه کرد.

جمعیت هلال احمر خدمت رسانی درآمد رقابت سرمایه گذاری شهادت حضرت فاطمه زهرا کاهش هزینه نساجی هلال احمر هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر