کد خبر: 252457 A

معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد:

این پیمایش گروه سنی ۱۵ تا ۶۵ سال را در برمی‌گیرد / این پیمایش با همکاری مشترک سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام می‌شود.

معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از آغاز نخستین پیمایش ملی «شیوع مصرف مواد مخدر در خانوار» در اسفندماه خبر داد.

محسن روشن پژوه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در حال حاضر شاهد گسترش مواد محرک در میان گروه‌های مختلف هستیم و این موضوع قابل تعمیم به گروه‌های کودکان و نوجوانان نیز است.

وی ادامه داد: تغییر الگوی مصرف از مواد مخدر به سمت مواد محرک در میان کودکان و نوجوانان یکی به دلیل تغییر الگوی مصرف در کل جمعیت معتادان کشور و دیگری به دلیل این است که آثار و ماهیت مواد محرک به گونه‌ای است که بیشتر مخاطبین جوان را جذب می‌کند.

روشن‌پژوه افزود: آثار مواد مخدر با آثار مواد محرک متفاوت بوده و اثرات مواد محرک برای کودکان و نوجوانان جذابیت بیشتری دارد، هرچند که آثار مخرب‌تری نیز دارد.

معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی عنوان کرد: در حال حاضر در حال انجام اولین پیمایش ملی شیوع مصرف موادمخدر در خانوار تحت عنوان «پیمایش ملی خانوار در مورد شیوع مصرف مواد مخدر، مواد محرک و روان گردان» را پیش رو داریم.

وی با بیان اینکه این پیمایش گروه سنی ۱۵ تا ۶۵ سال را در برمی‌گیرد، اظهار کرد: این پیمایش با همکاری مشترک سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام می‌شود.

روشن‌پژوه اظهارامیدواری کرد که انجام این پیمایش ملی باعثشود که نیمرخی واقعی از ویژگی‌های مصرف مواد مخدر و الگوی مصرف آن در کشور دست پیدا کنیم.

وی اظهار کرد: کار ما دراسفند ماه آغاز شده و امیدوارم تا نیمه اول سال آینده نتایج آن جمع‌آوری شود.

اعتیاد بهزیستی درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر کودکان و نوجوانان گروه های مختلف مواد مخدر ملی مصرف پیمایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر