کد خبر: 183464 A

معاون پرورشی آموزش و پرورش خبر داد:

«انتخاب این ۲۰۰۰ مدرسه از مدارس کشور با توجه به ظرفیت استان ها صورت می گیرد و پنجشنبه ها این مدارس باز هستند و مدیر و عوامل اجرایی در مدرسه حضور خواهند داشت.»

طرح یک روز بانشاط جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در روزهای پنج شنبه در ۲ هزار مدرسه ابتدایی سطح کشور به صورت آزمایشی از سال تحصیلی جدید اجرا خواهد شد.

به گزارش ایلنا، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اعلام این خبر گفت: رقمی حدود ۴ میلیارد تومان برای طرح یک روز بانشاط در ۲ هزار مدرسه منتخب کشور در نظر گرفته شده است.

حمید رضا کفاش اظهار کرد: طرح یک روز بانشاط جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در روزهای پنج شنبه در ۲ هزار مدرسه ابتدایی سطح کشور به صورت آزمایشی از سال تحصیلی جدید اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: انتخاب این ۲۰۰۰ مدرسه از مدارس کشور با توجه به ظرفیت استان ها صورت می گیرد و پنجشنبه ها این مدارس باز هستند و مدیر و عوامل اجرایی در مدرسه حضور خواهند داشت.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بر اساس این طرح کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوان با برنامه های فوق برنامه و هنرهای نمایشی در مدارس حضور می یابند یا دانش آموزان به کانون ها می روند.

کفاش در تشریح " یک روز بانشاط " اضافه کرد: دانش آموزان در مدارس ثبت نام می کنند و باتوجه به میل و رغبت خود در بوفه ای از فعالیت های پرورشی شرکت خواهند کرد که البته انتخاب فعالیت ها با توجه به امکانات و شرایط مدرسه متفاوت می شود.

وی با بیان اینکه وجه پرداختی توسط دانش آموزان دراین امر بسیار ناچیز است تصریح کرد: دراین روز امکانات مدرسه به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و همچنین اعتباری از بخش کیفیت بخشی و همچنین مشارکت های اولیا و هیئت امنا به این طرح تزریق می شود و همزمان باز خوردهای این طرح را ارزیابی خواهیم کرد و بر اساس این ارزیابی ها در خصوص ادامه یا توقف این طرح تصمیم گیری خواهد شد.

آموزش و پرورش اوقات فراغت دانش آموزان کودکان مدرسه معاون وزارت آموزش و پرورش پرورشی مدارس بانشاط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر