کد خبر: 177628 A

در جلسه امروز شورای شهر:

«لایحه اصلاح موادی از مصوبه آیین نامه ضوابط تاسیس و فعالیت شرکت های تاکسیرانی خصوصی در شهر تهران بررسی و در نهایت به تصویب رسید.»

در جلسه امروز شورای شهر تهران اعضا نسبت به چگونگی و میزان پرداخت تعرفه به شرکت های خصوصی تاکسیرانی برای ارائه خدمات تصمیم گیری کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران لایحه اصلاح موادی از مصوبه آیین نامه ضوابط تاسیس و فعالیت شرکت های تاکسیرانی خصوصی در شهر تهران بررسی و در نهایت به تصویب رسید.
ابوالفضل قناعتی رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران درباره این لایحه اظهار کرد: این موضوع در کمیته حمل و نقل شورای شهر به صورت کامل بررسی شد که برخی از تخلفات شرکت های خصوصی تاکسیرانی درباره دریافت شارژ از رانندگان تاکسی بدون ارائه خدمات رسیدگی شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر ده درصد از محل درآمد تاکسی های تلفنی به شرکت های خصوصی تاکسیرانی پرداخت می شود و از هر تاکسی خطی ۲۰ هزار تومان به صورت ماهانه وجه دریافت می شود بدون آنکه خدماتی را به رانندگان ارائه شود. البته رانندگان تاکسی خطی نارنجی این وجه را پرداخت نمی کنند.
رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید روش پرداخت شارژ به شرکت های خصوصی تاکسیرانی متناسب با نوع خدماتی که ارائه می دهند تغییر یابد اعلام کرد: باید همانند کارکرد پلیس + ۱۰ این شرکت ها بابت هر خدماتی که می دهند شارژ از رانندگان تاکسی دریافت کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که با اصلاح موادی از این لایحه شکایت رانندگان تاکسی کاهش یابد و شرکت های خصوصی تاکسیرانی نیز بر اساس تعرفه هایی که تعیین شده است خدمات ارائه دهند.
به گزارش خبرنگار ایلنا همچنین در جلسه امروز اعتراض فرمانداری تهران به متن مصوبه بودجه سال ۹۳ سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران پاسخ داده شد.

آیین نامه بودجه تاکسی جلسه علنی حمل و نقل درآمد شورای شهر شهر تهران شهرداری تهران لایحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر