کد خبر: 170597 A

احداثباغ پرندگان به مساحت ۱۵ هکتار یکی از اقدامات شهرداری تهران جهت توسعه پرنده‌نگری، طبیعت گردی و اکو‌توریسم است که در آینده به ۸۰ هکتار توسعه خواهد یافت.

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اعلام کرد: باغ پرندگان به ۸۰ هزار هکتار گسترش می‌یابد.

به گزارش ایلنا، دکتر علی محمد شاعری در این مراسم گفت: احداثباغ پرندگان به مساحت ۱۵ هکتار یکی از اقدامات شهرداری تهران جهت توسعه پرنده‌نگری، طبیعت گردی و اکو‌توریسم است که در آینده به ۸۰ هکتار توسعه خواهد یافت.

وی گفت: نزدیک به ۳۰ هکتار از پارک جنگلی سرخه‌حصار، ارتفاعات کوهستان و بیش از ۱۰۰۰ هکتار از پارک تلو که شهرداری اخیرا از سازمان جنگل‌ها تحویل گرفته امکانات مناسبی را برای زیستگاه‌های طبیعی پرندگان فراهم کرده است.

شاعری دریاچه چیتگر را بهترین زیستگاه برای گونه‌های زیادی از پرندگان مهاجر و بومی در تهران دانست و با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز با سرانه ۱۵ متر مربع شرایط زیست‌محیطی مطلوبی را برای گونه‌های جانوری و پرندگان فراهم کرده است از توسعه پارک‌هایی جنگلی نظیر چیتگر، لویزان، پردیسان و ولایت خبر داد.

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران خاطرنشان کرد: با توسعه فضای سبز قرار است تا پنج سال آینده سرانه فضای سبز از ۱۵ مترمربع به ۱۸ مترمربع افزایش یابد.

پرندگان پرندگان مهاجر پرنده توسعه پایدار جنگل زیست محیطی شهرداری شهرداری تهران طبیعت محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر