کد خبر: 1172258 A

استاندار تهران:

استاندار تهران گفت: با توجه به سرعت انتشار سویه اومیکرون یک رزمایش مجدد در تهران داریم و باید آرایش ویژه ای برای دستگاه‌ها در نظر بگیریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن منصوری، استاندار تهران در جلسه ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: کرونا موضوع اول کشور ما است و از اولویت خارج نشده و جلسات کرونا با حضور رئیس جمهور به طور مرتب برگزار می شود و همه دستگاههای کشور درگیر این موضوع هستند. از زمان روی کار آمدن دولت جدید وضعیت بهتر شده و شاهد کاهش میزان فوتی ها به ۵۰ نفر هستیم.

وی با بیان اینکه در استان تهران متوسط ده نفر جان خود را به دلیل کرونا از دست می دهند ادامه داد: حضور امیکرون در تهران قطعی است و با توجه به سرعت انتشار این سویه یک رزمایش مجدد در تهران داریم و باید آرایش ویژه ای برای دستگاه‌ها در نظر بگیریم.

استاندار تهران با بیان اینکه ابتلا در دانش آموزان و سطح جامعه کاهش پیدا کرده، گفت: اگر کار را رها کنیم دو هفته آینده با مشکل مواجه خواهیم شد بنابراین هر دستورالعملی که لازم است برای مقابله با سویه امیکرون در نظر بگیرید اعلام کنید همچنین دکتر زالی کارگروه آنی تشکیل وشرح جزئیات را طراحی کنند. برای مدارس، دانشگاه،  اصناف، رستوران و ... اگر  تمهید جدید لازم است حتما اتخاذ و در دو روز آینده ابلاغ کنید.

منصوری با اشاره به شب یلدا گفت: باید برای شب یلدا تدبیر جدی صورت گیرد و اگر مدیریت نشود با وجود سویه امیکرون ممکن است خطرات جبران ناپذیری به خانواده‌ها وارد شود  و شب یلدا به نوعی در این برهه  کنترل شود تا آسیب نبینیم.

وی ادامه داد: باید مراکز واکسیناسیون را بازخوانی و سرپا نگه داریم و ظرفیت‌ها حفظ شده و در صورت نیاز افزایش دهیم تا برای واکسیناسیون دوز سوم مشکلی نداشته باشیم. موثرترین راه برای کنترل سویه امیکرون تزریق دوز سوم است و باید رسانه ها از مردم برای تزریق دوز بوستر دعوت کنند. ما هم باید این تکالیف را برای دستگاه‌ها  داشته باشیم تا دوز بوستر سریعتر انجام شود.

استاندار تهران برای اقدامات لازم برای بیماری یابی گفت: هر نوع اقدامی که لازم است چه برای بیماریابی و چه برای انتقال به بیمارستان تمهیدات لازم انجام شود.

منصوری درباره فرودگاه امام خمینی گفت: اگر لازم است جلسه دیگری برای هماهنگی دستگاه‌ها برگزار شود.

انتهای پیام/
استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر