کد خبر: 1166884 A

قشقایی:

​مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری تهران از تشدید تمهیدات بهداشتی در فرودگاه امام خمینی(ره) برای جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا به کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ علی قشقایی در جریان بازدید از کنترل روند تست پی سی آر و محل قرنطینه سازی مسافران خارجی مبتلا به ویروس کرونا در فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت:  اقدامات پیشگیرانه در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس در این فرودگاه مطلوب ارزیابی می شود.

وی ادامه داد: در صورتی که تست پی سی آر مسافران خارجی مثبت باشد آنان را در هتل مجموعه فرودگاهی امام خمینی (ره) قرنطینه می کنند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری تهران عنوان کرد: با توجه به اینکه در ستاد مقابله با کرونا استان تهران و در کمیته امنیتی مقرر شد تست پی سی آر مسافرانی که وارد کشور می شوند مورد بررسی قرار بگیرد به همراه همه اعضای کمیته متشکل از اعضای دانشگاه علوم پزشکی، ناجا و مجموعه فرودگاهی امام خمینی (ره) در فرودگاه حاضر شدیم و فرآیند ورود مسافران خارجی را بررسی کردیم.

قشقایی سپس گفت: برخی موارد باعث ایجاد ناهماهنگی شده بود که با حضور نماینده های مجموعه های ذیربط برطرف شد، با توجه به تاکید مسئولان علوم پزشکی در مورد پیشگیری از ورود سویه جدید کرونا تدابیری اندیشیده شده و تا جایی که امکان دارد از حضور افراد مشکوک به کرونا جلوگیری می شود و اگر افراد مبتلا به این ویروس به کشور وارد شدند در مجموعه فرودگاهی امام خمینی (ره) قرنطینه شوند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه قرار است از کشورهای مبدا از ورود مبتلایان به ویروس کرونا به کشور جلوگیری شود، وجود تست پی سی آر و تزریق واکسن از مبدا حرکت برای مسافران الزامی است و مسافران باید پس از رسیدن به فرودگاه مقصد مستندات خود را به مسئولان فرودگاه ارائه دهند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری تهران افزود: هماهنگی کامل بین دانشگاه علوم پزشکی، ناجا و مجموعه فرودگاهی امام خمینی(ره) امروز بیشتر از قبل انجام شد و با زحمات پرسنل دانشگاه علوم پزشکی که با ایثار و از خودگذشتگی با وجود اینکه مسافران خارجی ممکن است ناقل به کرونا باشند از آنها تست می گیرند. 

قشقایی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ورود مسافر از برخی کشورها که اومیکرون در آنها شیوع یافته را به کشور  ممنوع اعلام کرده است، گفت: در جلسه های قبلی کارشناسی از مسئولان وزارت خارجه درخواست کردیم از ورود مسافر از این کشورها به استان تهران جلوگیری کنند.

انتهای پیام/
​مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر