کد خبر: 1162064 A

در گفت‌وگو با ایلنا تشریح شد:

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مصوبات این ستاد برای مقابله با جهش جدید «اومیکرون» را تشریح کرد.

«حسین قاسمی» دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی  و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره ممنوعیت سفر مسافران از کشورهای درگیر سویه جدید کرونا گفت: در جلسه ۸۶ ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا طرح تردد مسافران از مرزهای زمینی و هوایی را به تصویب رساندیم.براساس این مصوبه به وزارت بهداشت این اختیار و تکلیف واگذار شده است که چنانچه کشورهایی با سویه‌های جدید مواجه شدند و سازمان بهداشت جهانی این کشورها را پرخطر معرفی کند، درباره تردد از این کشورها براساس  نظر وزارت بهداشت محدودیت‌هایی اعمال شود.

وی با بیان اینکه ما پرواز مستقیم به ۵ کشور آفریقایی درگیر این سویه جدید نداریم، ادامه داد: اما امکان اینکه افرادی با پروازهای غیرمستقیم  یا برای سفر به ایران و یا به عنوان ترانزیت به ایران وارد شوند و به کشورهای دیگر بروند، وجود دارد.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی  و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: براساس مطالبی که امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد و همچنین براساس تاکید و دستور رییس‌جمهور محترم  قرار شد به وزارت راه و شهرسازی ممنوعیت‌ها ابلاغ شود و همچنین از این ۵ کشور مسافری پذیرفته نشود و نسبت به تقویت اقدامات کنترلی در مرزها جهت بحث قرنطینه و تست از افرادی که ممکن است، علائم داشته باشند، اقدام شود. البته برای این موارد نیز قبلا مصوباتی داشته‌ایم و با توجه به شرایط نظارت‌ها سخت‌تر اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/
حسین قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر