کد خبر: 1160736 A

بیست و هفتمین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا امروز به ریاست وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا برگزار شد و در این جلسه دکتر وحیدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ احمد وحیدی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در نشست امروز که با حضور نمایندگان عالی دستگاههای ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز قرارگاه یکی از موضوعات مورد بحث مربوط به مصوباتی بود که قبلاً در ستاد ملی کرونا تصویب شده بود که با توجه به تغییر شرایط و اقتضائات ممکن است لازم باشد مورد بازنگری قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: در همین رابطه موضوع نوسازی پروتکل ها بحث شد که با توجه به مجموع منابع علمی که ممکن است دانسته‌های جدیدی را داشته باشیم همچنین با توجه به انجام واکسیناسیون گسترده ممکن است در پروتکل ها بازنگری هایی داشته باشیم که این موضوع هم مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وزیر کشور موضوع دیگر مطرح شده در جلسه را درخصوص لغو برخی از محدودیت ها برشمرد و افزود: ضمن اینکه این محدودیت ها لغو شده است اما به طور جدی باید پروتکل هایی که تا کنون بوده مانند ماسک، فاصله های اجتماعی و رعایت بهداشت توجه شود.

وی ادامه داد: به ویژه در حوزه هایی مثل مدارس که مسئله خیلی جدی است خواهش می کنیم از مدیران مدارس که پروتکل ها را آن چنان که وزارت بهداشت ابلاغ کرده است رعایت شود، همچنین دانش‌آموزان باید رعایت کنند از اولیا هم این درخواست را داریم که فرزندان را توجیه کنند.

وزیر کشور با اشاره به انجام واکسیناسیون که موضوع دیگر مطرح شده در جلسه امروز بوده است، گفت: آمارها نشان می‌دهد که هر جایی که واکسیناسیون بیشتر انجام شده است ابتلا و مرگ و میر کمتر بوده است و باید واکسیناسیون مورد توجه قرار بگیرد که وزارت بهداشت تلاشش بر این است که با استفاده از همه منابع علمی و تجربی راجع به این موضوع را بررسی کند.

وی بیان داشت: کسانی که نظری غیر از این دارند با همکاران ما در وزارت بهداشت بحث و گفتگوی علمی داشته باشند این که تلاش کنند مسئله را به سطح اجتماع و در شکل های غیر علمی یعنی در کف خیابان مطرح کنند اصلاً درست نیست، اگر حرف علمی دارند وزارت بهداشت آماده است، ریاست محترم جمهور هم دستور دادند که همه صحبت‌ها در این حوزه شنیده و بحث و بررسی شود.

وحیدی افزود: به این موضوع توجه شود امروز هم آمارهای تجربی به ما نشان می دهد واکسیناسیون کاملا با میزان مرگ و میر نسبت مستقیم داشته است و این هم موضوع دیگری بود که در جلسه به آن تاکید شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا مسئله دیگر مورد بحث در جلسه امروز را طرح شهید سلیمانی عنوان کرد و افزود: این طرح بیماریابی است که این هم برای هوشمندسازی خیلی لازم است هم اینکه شرایط کار بحمدا... در شرایط خوبی قرار داریم باید مراقبت کنیم که خدایی نکرده شرایط به قبل بر نگردد و لازمه اش این است که ما این طرح را به خوبی انجام دهیم و در این نشست مورد تاکید مجدد قرار گرفت.

وزیر کشور درخصوص باز شدن مدارس و واکسیناسیون دانش آموزان گفت: این موضوع قبلا مشخص شد که با توجه به این که واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال از نظر علمی به نتیجه نرسیده بود این اتفاق صورت نگرفت و ضرورتی تشخیص داده نشد و برای افراد بالای ۱۲ سال هم که قرار بر تزریق واکسن بود و ضرورت تزریق واکسن برای این بازگشایی ها لازم بود که این کار هم انجام شد.

وحیدی اظهار داشت: تاکید ما بر این است که به رغم تمام این پیشرفتها باید مراقبت های بهداشتی به طور جدی در مدارس انجام شود، هم مسئولین در مدارس و هم دانش‌آموزان توجه زیادی به این مراقبت ها داشته باشند که پروتکل ها رعایت شود.

وی درخصوص قرنطینه هوشمند گفت: این قرنطینه دستورالعملی دارد که در ستاد ملی کرونا تصویب شده است ابتدا باید اطلاع‌رسانی کافی شود و بعد از اطلاع رسانی مراحل اجرای آن از حیث نتایج عدم رعایت آن و تنبیهاتی که برای عدم رعایت پیش‌بینی شده است اعمال شود تا قبل از توجیه کامل این اتفاق نخواهد افتاد.

وی در پایان درخصوص موفقیت طرح تردد شبانه و اینکه منبع درآمدی برای دولت بوده است، بیان داشت: این طرح هیچ منبع درآمدی برای دولت نبوده است به قدری هزینه هایی که برای اجرای این طرح برای دولت زیاد بوده است که آورده ای برای دولت نخواهد داشت، این طرح در زمان خودش برای بهبود و رعایت سلامتی مردم بوده است و دلیلش به خاطر جلوگیری از دورهمی ها بوده است در حال حاضر با بهبود وضعیت و اینکه در شرایط کنونی، اثر گذشته را ندارد و در وضعیت بهتری قرار داریم پیش بینی هم شده بود که اگر اوضاع بهتر شود این طرح لغو می‌شود که این اتفاق افتاد.

انتهای پیام/
وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر