کد خبر: 1160091 A

رئیس دانشگاه پیام نور:

رئیس دانشگاه پیام نور بر ضرورت اجرای پژوهش‌های هدفمند، بنیادی و توسعه‌ای برای حل چالش‌های کشور تاکید کرد و گفت: جهت دهی رشد علمی و پژوهشی، گسترش پژوهش‌های نظری، گسترش دیپلماسی علمی در سطح منطقه و جهان، افزایش سرانه مقالات علمی دانشگاه پیام نور در مجلات علمی و پژوهشی داخلی و خارجی باید در اولویت فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، ابراهیم تقی زاده در مراسم تکریم و معارفه ۵ مدیر دانشگاه که امروز در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، افزود: ارتقا و گسترش فعالیت مرکز خلاقیت و نوآوری دانشگاه پیام نور با استفاده از ظرفیت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تقویت زیرساخت‌های پژوهشی و فناوری، افزایش تحقیقات مشارکتی و فعالیت‌های گروهی اساتید، گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه و جذب سرمایه گذاران برای تحقیقات، ارتقای رتبه دانشگاه در حوزه بین المللی از دیگر مواردی است که انتظار می‌رود در حوزه پژوهشی مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن تقدیر از زحمات کریمی در سمت معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه و قدردانی از پذیرش مسئولیت توسط محمد علی ابراهیمی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با گستردگی در سراسر کشور و ظرفیت‌های ویژه می‌تواند به قطب پژوهشی کشور در سطح منطقه تبدیل شود و بهره مندی از تجارب ارزنده علمی و اجرایی مدیران مختلف در پست‌های مدیریتی می‌تواند موجب ایجاد انگیزه بیشتر و چابکی دانشگاه شود.

وی از کریمی برای پذیرش مسئولیت سرپرستی دانشکده علوم پایه دانشگاه و همچنین زحمات احمد آخوند این سمت نیز قدردانی کرد.

مرکز امور بین الملل به قطب بین الملل تبدیل شود

تقی زاده همچنین با اشاره به ظرفیت‌های مرکز امور بین الملل دانشگاه اظهار داشت: این مرکز باید به قطب بین الملل تبدیل شود و در جهت پذیرش دانشجویان ایرانی مقیم خارج و دانشجویان خارجی ضمن استفاده از الگوهای سایر دانشگاه‌ها اهتمام ویژه داشته باشد.

وی بهره مندی از ظرفیت شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام که دبیرخانه آن در دانشگاه پیام نور مستقر است و تجارب ارزنده دانشگاه جامعه المصطفی در جذب دانشجویان خارجی، ترجمه منابع درسی دانشگاه به زبان‌های مختلف و. . را برای گسترش فعالیت‌های برون مرزی و گسترش دیپلماسی علمی ضروری دانست.

رئیس دانشگاه پیام نور ضمن تقدیر از زحمات دکتر محمد علی ابراهیمی در سمت رئیس مرکز امور بین الملل از مجتبی سلطانی احمدی برای پذیرش این مسئولیت قدردانی کرد.

دانشگاه نیازمند مشاوران تاثیرگذار، فعال و کمک کننده است

ابراهیم تقی زاده در پایان با عنوان اینکه دانشگاه نیازمند مشاوران تاثیرگذار، فعال و کمک کننده است، از پذیرش مسئولیت مشاوررئیس دانشگاه توسط دکتر محمد تقی امینی و دکتر نجفی برزگر قدردانی کرد و افزود: مشاوران باید در راستای ارائه راهبردهای موثر و تدبیرهایی که موجب خوداتکایی، پایدارسازی منابع، تولید محتوا و ارتقای جایگاه دانشگاه می‌شود، فعال و کمک کننده باشند.

گفتنی است در این مراسم، طی احکام جداگانه‌ای؛ محمد علی ابراهیمی به عنوان سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه، محمد علی کریمی به عنوان سرپرست دانشکده علوم پایه، مجتبی سلطانی احمدی به عنوان سرپرست مرکز امور بین الملل، محمد تقی امینی و کریم نجفی برزگر به عنوان مشاوران رئیس دانشگاه منصوب شدند.

انتهای پیام/
امور بین الملل دانشگاه پیام نور رشد معارفه مقالات علمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر