کد خبر: 1159377 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر بخواهیم مسائل را حل کنیم با کمک همین بسیج است. یعنی کمک گرفتن از نیروهای همه مردم. بخاطر تجربه بسیج است که دشمن از بسیج می ترسد و هراس دارد و تلاش می کند چهره بسیج را در پیشگاه مردم مخدوش کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی چمران در جریان جلسه بیست و پنجم شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج گفت:  امیدوارم که ما نیز یک بسیجی واقعی باشیم. بسیجی بودن یعنی از پس هر کاری بر آمدن. همانطور که در جبهه های جنگ اینچنین بود. بسیج در دفاع مقدس حلال مشکلات شد. هرجا سخت بود آماده حرکت بودند و مشکلات را حل می کردند.

او با بیان اینکه حل مشکلات با کمک بسیج است افزود: اگر بخواهیم مسائل را حل کنیم با کمک همین بسیج است. یعنی کمک گرفتن از نیروهای همه مردم. بخاطر تجربه بسیج است که دشمن از بسیج می ترسد و هراس دارد و تلاش می کند چهره بسیج را در پیشگاه مردم مخدوش کند.

رئیس شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد که سپاه تهران در همه جا همچون گذشته بدرخشد.

او در ادامه با اشاره به صحبت های رهبری در دیدار با خبرگان گفت: نخبگان بسیجیان هستند که در زمینه علمی تلاش می کنند. ایشان به مسأله ترافیک تهران اشاره کردند که درد و مشکلی برای ما است. مسأله آلودگی هوا و ترافیک که به همدیگر گره خوردند و منسجم هستند برای شورای شهر و شهرداری مشکلی است. خوشبختانه تلاش‌های فراوانی شده است و امیدواریم این تلاش‌ها به نتیجه برسند و باید تلاش های فراوانی شود.

چمران اضافه کرد: اگر در سال های قبل دوستان عزیز ما به موقع می توانستند واگن های مترو را وارد چرخه حمل و نقل عمومی کنند امروز این شرایط را نداشتیم. اگر همین امروز تلاش کنیم دو سال دیگر به نتیجه می رسیم. همانطور که در دوره دوم و سوم تلاش شد و جهش‌های آنرا دیدیم و امروز همان را برداشت می کنیم.

او اضافه کرد: البته با چند صد دستگاه واگنی روبرو هستیم که اورهال نشده و کمبودهایی داریم که امروز دست به گریبان آن هستیم.

چمران تاکید کرد که حق مردم ما است که این مسائل حل شود و به نتیجه مطلوب برسد.

او در ادامه به مسأله شورایاری ها اشاره کرد و گفت: ما شورایاری را در دوره دوم راه اندازی کردیم و هر دوره دعوای فراوان با وزارت کشور و نهادهای نظارتی داشتیم اما توانستیم آنرا انجام دهیم. متاسفانه در دوره قبل به خوبی از این گروه دفاع نشد و آنرا منحل اعلام کردند. اما تلاش می کنیم شورایاری تقویت شود و سعی و تلاش ما این است که این مسأله حل شود.

انتهای پیام/
رئیس شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر