کد خبر: 1156680 A

ولیپور خبرداد:

رییس سازمان امداد و نجات از ارزیابی ۵۴ روستا توسط ارزیابان هلال احمر خبر داد و گفت: خوشخبتانه تاکنون مصدومیتی گزارش نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی ولیپور رییس سازمان امداد و نجات درباره آخرین وضعیت زلزله‌زدگان در منطقه زلزله زده در بندرعباس گفت: دو زمین‌لرزه به بزرگی ۶.۳ و ۶.۴ منطقه قلعه‌قاضی در استان هرمزگان را لرزاند. البته اول اعلام شده بود زمین‌لرزه در منطقه لافت در قشم نیز به وقوع پیوسته است که ۳ تیم زمینی به این منطقه اعزام شده است که تا این لحظه به جز ریزش سنگ از کوه موردی گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه ارزیابان همچنان در حال بازدید از مناطق زلزله زده هستند، گفت: براساس گزارش‌هایی که از مقامات محلی به دست ما رسیده است ترک‌خوردگی در منازل در منطقه فین نیز گزارش شده است.

به گفته رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر در مجموع در این منطقه ۱۳۷ روستا وجود دارد که تاکنون ۵۴ روستا به صورت کامل مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

ولیپور خاطرنشان کرد: تاکنون خسارتی اعلام نشده است اما ارزیابی‌ها انجام خواهد شد. ۱۵۰ نفر از همکاران ما نیز در قالب تیم‌های عملیاتی در منطقه حضور دارند دو بالگرد در منطقه در حال آماده باش برای ارائه خدمت است. استان بوشهر و کرمان و فارس در حال آماده‌باش کامل هستند.

به گفته ولی‌پور خوشبختانه تا این لحظه تلفات و مصدومیت جانی نداشتیم.

 

 

 

انتهای پیام/
رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر