کد خبر: 1153905 A

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ خبر داد:

سرهنگ جهانشاه بهرام آبادی از برخورد با تخلفات ساکن و تخلفاتی که باعث کندی حرکت در معابر شهر تهران می گردد خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جهانشاه بهرام آبادی گفت: برخورد با تخلفات ساکن و تخلفاتی  که باعث کندی حرکت در معابر شهر تهران می شوند در دستور کار پلیس راهور تهران بزرگ قرار گرفته و همکاران بنده در صورت مشاهده این تخلفات اعمال قانون انجام می دهند.

وی ادامه داد : پارک وسایل نقلیه می بایست در منتهی الیه سمت راست راهها  و خیابان ها و محل های مجاز صورت پذیرد و اگر راننده ای در واقع خودروی خود را در محل های غیر مجاز پارک نماید مانند محل هایی که با تابلو ممنوع بودن پارک وسیله نقلیه مشخص شده و یا در آیین نامه راهنمایی و رانندگی به آن اشاره شده ، باعث ایجاد ترافیک و برهم خوردن نظم عبور مرور در آن محدوده می گردد که توسط همکاران بنده مورد اعمال قانون قرار خواهد گرفت.

سرهنگ بهرام آبادی گفت: توقفاتی که در سطح شهر مانند مناطق  مرکزی و شمالی روی می دهد مانند توقفات دوبله و توقفات ساکن توقفات مورب  و زیر تابلویی باعث ایجاد ترافیک و کندی عبور  و مرور می شوند و باعث انسداد راه و ترافیک می گردند.

وی افزود: با توجه به اینکه اینگونه توقفات انضباط عبور  و مرور  را تحت تاثیر خود قرار می دهد اگر خودوریی با تخلف خود باعث ایجاد ترافیک گردد قطعا باعث می گردد که بار ترافیکی به موقع جذب نگردد و تسهیل عبور  و مرور و آمد و شد خودروها به تعویق می افتد و روانی ترافیک صورت نپذیرفته و گره ترافیک افزایش می‌یابد.

بنابراعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب، معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد  :برخی خودروها در محل توقف ویژه معلولین و جانبازان و پارک می کنند که باید بدانند این محل های تعیین شده صرفا  جهت پارک خودروهای معلولین و جانبازان بوده  و دیگر خودورها حق استفاده از این محل ها را ندارند و جز توقفات غیر مجاز محسوب شده و توسط پلیس اعمال  قانون خواهند شد و به پارکینگ منتقل می گردند و همچنین توقف در ایستگاههای اتوبوس  و تاکسی نیز مصداق همین موضوع است.

سرهنگ بهرام آبادی از رانندگان خواست به هیچ عنوان با توقفات غیر مجاز خود و ایستادن های دوبله و ناگهانی در سطح معابر جدا خودداری نموده و هیچ گاه  در حاشیه بزرگراهها توقف نداشته باشند و  در صورت خرابی خودرو آنرا به منتهی الیه سمت راست هدایت کرده و در صورت غیر قابل حرکت بودن حتما از وسایل و مثلث اعلام خطر جهت اطلاع دیگر شهروندان استفاده کنند.

انتهای پیام/
سرهنگ جهانشاه بهرام آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر