کد خبر: 1153067 A

روسای سازمان زندان‌ها و بهزستی کشور بر پیگیری حضور مددکاران افتخاری در زندان‌ها و نیز حمایت هرچه بیشتر از مددجویان و خانواده زندانیان در حبس اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج‌محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور با یکدیگر دیدار و بر انجام اقدامات مشترک و نیز حمایت هرچه بیشتر از زندانیان و خانواده‌های آنان تأکید کردند.

رئیس سازمان زندان‌ها در این دیدار با اشاره به اینکه برخی زندانیان علت بزهکاری را فقر می‌دانند، گفت: ما در امر زندانبانی هم غصه زندانی را می‌خوریم و هم از خدمت به آنان و خانواده‌هایشان افتخار خواهیم کرد و این در گروی انجام اقدامات متفاوت و تلاش‌های مضاعف است.

بکارگیری ظرفیت بهزیستی در حوزه مددکاران افتخاری زندان‎ها

حاج‌محمدی با توضیح نقشی که امروز مددکاران اجتماعی می‌توانند در زندان‌ها ایفا کنند، گفت: در زندان‌ها و مطابق با تجویز آئین‌نامه‌ها، اشخاص حقیقی می‌توانند در امر مددکاری به جمع ما در کمک به زندانیان ملحق شوند. این ماجرا از آنجا اهمیت می‌یابد که مهمترین خواسته و دغدغه امروز زندانیان، خانواده و رفع گرفتاری‌های آنان است.

وی تصریح کرد: حمایت از زندانیان کم‌توان و یا خانواده زندانیانی که دچار معلولیت و کم‌توانی هستند همواره مورد تأکید است، ضمن اینکه از تجربیات بهزیستی استقبال می‌کنیم چرا که ما قائل به شیوه اداره مددکارانه امورات زندان هستیم.

رئیس سازمان زندان‌ها نقش بهزیستی را در مراقبت‎های بعد از خروج مددجویان از زندان مهم دانست و افزود: با توجه به ظرفیت مددکاران سازمان بهزیستی، امیدواریم در حوزه مددکاران افتخاری در زندان‎ها بتوان از ظرفیت بهزیستی استفاده کرد. در این راه از مشارکت نیروهای مردمی که انگیزه خدمت دینی، انقلابی و انسان‌دوستانه در زندان‌ها دارند، دعوت به همکاری می‌کنیم.

حضور تمام قد بهزیستی درکنار اهداف حمایتی زندان‌ها

در ادامه این نشست علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی اعلام کرد؛ با بهره‌گیری از ظرفیت زندان‎ها قطعا می‌توان فصل مشترک جدیدی را با سازمان زندان‌ها داشته باشیم و به خانواده‌هایی کمک کرد که امروز گرفتارند. حمایت از زنانی که امروز سرپرستانشان در زندان هستند، می‌تواند با برقراری مستمری و غیره شکل اجرایی بگیرد.  

وی همچنین خطاب به رئیس سازمان زندان‌ها تأکید داشت؛ سازمان زندان ها آنچه در استان‌ها و در حوزه کمک به مددجویان و خانواده آنان نیاز می داند را به ما ارجاع تا سریعا رسیدگی شود.

قادری اضافه کرد: ما تمام قد به صورت جهادی در کنار سازمان زندان‌ها هستیم چرا که اعتقاد داریم این مردم هستند که در صف اول مبارزه با آسیب‌های اجتماعی قرار دارند. با استفاده از گروه‌های جهادی می‌توان به دورترین مناطق کشور رفت و به مردم خدمت کرد. آرزو داریم از درون همین زندان، افرادی تربیت شوند که برای کشور دست به کارهای بزرگی بزنند. 

گفتنی است؛ رئیس سازمان زندان‌ها در این نشست از مدیران بهزیستی جهت بازدید از زندان و سرکشی از خانواده آنان دعوت به حضور کرد. همچنین مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای میان این دو سازمان در زمینه اقدامات، مأموریت‌ها و اهداف مشترک برای ارائه خدمات حداکثری به مددجویان زندان‌ها و خانواده‌های‌شان منعقد شود.

انتهای پیام/
سازمان زندان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر