کد خبر: 1152672 A

در نشست هیات رییسه دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود با معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت، گزارشی از عملکرد، پروژه‌های نیمه تمام و برنامه‌های آینده این دو دانشگاه علوم پزشکی مطرح شد.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، بهرام دارایی در این نشست که در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد، گفت: استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی است که هم افزایی و همکاری مناسبی با همدیگر دارند و شاخص‌های سلامت آن‌ها به هم نزدیک است. 

وضعیت واکسیناسیون در سمنان بسیار خوب بوده/ بازهم باید فرهنگسازی کرد

وی افزود: در استان سمنان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز، دو پیک رخ داده که نشان دهنده اقدامات درمانی و حمایتی مناسب در این استان است. همچنین وضعیت واکسیناسیون در این استان، بسیار خوب بوده است و البته برای تقویت پوشش واکسیناسیون باید بازهم فرهنگسازی کرد. مقام معظم رهبری چندین بار بر وجود پیوست فرهنگی در همه برنامه‌ها تاکید کردند و برای واکسیناسیون نیز باید پیوست فرهنگی داشت تا پوشش واکسیناسیون تقویت و ایمنی جمعی ناشی از تزریق واکسن ایجاد شود. 

بهترین تضمین واکسیناسیون، تزریق واکسن توسط رهبر معظم انقلاب است

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: تضمین کیفیت واکسن‌هایی که در سبد واکسیناسیون کشور قرار دارد بر عهده وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است اما بهترین تضمین برای واکسیناسیون، تزریق واکسن توسط رهبر معظم انقلاب است. باید واکسیناسیون را به سرعت به پوشش قابل قبولی برسانیم چون تاخیر در واکسیناسیون، باعث خنثی شدن اقدامات قبلی می‌شود. 

تربیت نسل بهداشتی و درمانی آینده، سرمایه‌گذاری است نه هزینه مصرفی

عباس شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز در این نشست گفت: اقدامات فرهنگی، یک کار فرابخشی است و اقدامات فرهنگی در همه مراحل و مقاطع دانشجویی در شکل گیری شخصیت آن‌ها موثر است و تربیت نسل بهداشتی و درمانی آینده، سرمایه‌گذاری است و هزینه مصرفی نیست. 

وی یادآور شد: بسیاری از رفتارهای فرهنگساز بدون بودجه در کلاس‌های درس و رفتارهای جانبی ما شکل می‌گیرد. اگر دانشجو، استاد و کارمندان دانشگاه‌ها برخورد همراه با کرامت با دانشجویان داشته باشند، او نیز چنین برخوردی را با مردم و مراجعان دارد. 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: میزگردهای علمی و کرسی‌های آزاداندیشی بدون هیاهو و جنجال و با دعوت از افرادی که انتقاد، ابهام و سوالاتی در مورد واکسیناسیون دارند و صاحبنظران علمی و دانشگاهی می‌تواند در فرهنگسازی برای تقویت پوشش واکسیناسیون موثر باشند. 

گفتنی است در این نشست دارایی، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی، هاشمی، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی و اشراقی مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت حضور داشتند.

 

انتهای پیام/
دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی واکسیناسیون وزارت بهداشت سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر