کد خبر: 1149738 A

میانگین غلظت آلاینده‌های هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۹۹ قرار دارد و کیفیت هوا در آستانه ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش ایلنا، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، میانگین غلظن آلاینده‌های هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۹۹ قرار دارد و کیفیت هوا در آستانه ناسالم برای گروه‌های حساس است. این شاخص در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۸۸ قرار داشت و کیفیت هوا قابل قبول بود. 

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز جمعه (۷ آبان ۱۴۰۰) در بیشتر مناطق وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس مورد انتظار است که ناشی از انباشت آلاینده‌ها وعدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است. باتوجه به کاهش نسبی تردد خودروها در روز تعطیل، در طول روز تاحدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. رشد ناپایداری جوی تا اواخر وقت جمعه احتمال پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت. 

افزایش تندی باد و حاکمیت ناپایداری جوی تا صبح روز شنبه (۸ آبان ۱۴۰۰) از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. کاهش تندی باد و جو نسبتاً آرام در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/
آلودگی هوا تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر