کد خبر: 1148679 A

کوشش‌تبار مطرح کرد؛

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با اشاره به دغدغه دکتر وحیدی وزیر کشور در حوزه مباحث اقتصادی، گفت: وزارت کشور با محوریت استانداری های سراسر کشور نقش راهبردی در تحقق ماموریت های کلان اقتصادی دولت دارد و در این بستر مجموعه معاونت اقتصادی وزارت کشور با تمام توان تلاش خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محسن کوشش تبار سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در آیین تکریم  و معارفه معاون اقتصادی سابق و جدید وزارت کشور که با حضور دکتر احمد وحیدی وزیر کشور برگزار شد با بیان اینکه خدای را شاکرم که این امانت در ایامی به بنده عطا شد که مصادف با ولادت حضرت نبی اکرم(ص) بود؛ گفت: ایران قوی مد نظر رئیس جمهوری محترم موقعی شکل می گیرد که ایران اسلامی دارای اقتصاد قوی و مردمی باشد.

کوشش تبار با بیان اینکه مکانیسم و ابزار رسیدن به اقتصاد قوی در گرو هم افزایی ظرفیت های بومی و داخلی است؛ گفت: وزارت کشور به عنوان وزارتخانه میان دار با محوریت استانداری های سراسر کشور نقشی راهبردی در کاربست و تحقق عینی ظرفیت های اقتصادی کشور دارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در ادامه صحبت هایش با اشاره به اینکه بنا به رسم اداری باید از حسن اعتماد دکتر وحیدی تشکر می کنم، گفت: تشکر واقعی زمانی معنی پیدا می کند برنامه ها و اولویت های اقتصادی وزارت کشور که کمک به حل مشکلات واحدهای تولیدی، توزیع مناسب منابع و امکانات و تقویت توان تولید ملی کشور است؛ با کمک همکاران ام در ستاد و صف وزارت کشور تحقق عینی و عملیاتی یابد.

کوشش تبار تصریح کرد: با حسن سلوک و رفتار اقای دین پرست طی روزهای اخیر به این نکته وقوف دوباره یافتم که مسئولیت را باید محکم گرفت و راحت و آزاد تحویل داد و باید با اراده قوی و استوار به سمت تحقق ماموریت های اقتصادی وزارت کشور با همکاری همه عزیزان در این مجموعه حرکت کنیم.

وزارت کشور با توجه به ظرفیت هایش در استانداری های سراسر کشور، اهمیتی خاص در شکل گیری اقتصاد قوی مورد نظر رئیس جمهور دارد؛ خاطر نشان کرد: از دغدغه دکتر وحیدی در حوزه اقتصادی بسیار خوشحال هستم و این دغدغه مندی باعث دلگرمی و امید برای تحقق بهتر ماموریت ها می شود.

وی در ادامه گفت: در همین جلسه معارفه مبتنی به رهنمودهای وزیر محترم کشور  ۱۸ ماموریت و ۵۳ مصوبه در حوزه اقتصادی مشخصا تعریف شد که می بایست  ازهمین  آغاز کارمحور حرکت و برنامه ریزی معاونت قرارگیرد.

کوشش تبار با بیان اینکه با کار و تلاش اجازه ندهیم که از فعالیت ها و برنامه های اقتصادی وزارت کشور عقب بمانیم؛ گفت: تشکیل کارگروههای تخصصی با وزارتخانه های صمت و اقتصاد برای راهبری امور کلان اقتصادی کشور ضروری است و باید در این خصوص اقدامات تحولی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه محور اجرای برنامه های اقتصادی دولت، استانداری های کشور هستند؛ گفت: در این زمینه هم باید معاونین اقتصادی استانداری ها حضور فعال داشته باشند که این امر نیازمند توجه به حیطه اختیارات این مجموعه هاست.

کوشش تبار همچنین گفت: درخواست دارم در انتخاب معاونان اقتصادی استانداری ها با توجه به تخصصی بودن این حوزه هماهنگی های کامل با مجموعه معاونت امور هماهنگی و توسعه منطقه ای وزارت کشور برای انتخاب بهترین و متخصص ترین ها  به عمل آید.

 

انتهای پیام/
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر