کد خبر: 1148224 A

سردار سپهر:

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: رعایت پروتکل ها، بیماریابی، حمایت از بیماران آسیب دیده، آموزش و توانمندسازی مردم در قرارداد اجتماعی کرونا مهم است که همه این موضوعات در طرح شهید سلیمانی دیده شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ سردار محمد حسین سپهر در هفتاد و دومین جلسه پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا استان تهران اظهار داشت: مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۰ ماه کرونا تاکید داشتند که مقابله با کرونا اولویت کشور است که این موضوع باید به عنوان راهبرد مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: باید برای شرایط امروز تدابیری اندیشیده شود تا دچار موج جدید نشویم یا در موج جدید با حداقل مشکلات مواجه شویم؛ به علاوه با همت دولت سیزدهم تامین و تزریق واکسن به صورت گسترده انجام شد؛ اما همه مسائل واکسیناسیون نیست و کشورهایی که به صورت حداکثری واکسینه شدند درگیر بیماری هستند که این هشداری برای ما است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با بیان اینکه آنچه مهم است رعایت شیوه نامه های بهداشتی و سبک زندگی کرونایی است، بیان کرد: رعایت پروتکل ها، بیماریابی، حمایت از بیماران آسیب دیده، آموزش و توانمندسازی مردم در قرارداد اجتماعی کرونا مهم است که همه این موضوعات در طرح شهید سلیمانی دیده شده همچنان که در فروردین ماه ۱۴۰۰ اهمیت این موضوع در کاهش بیماران بستری و مراجعات خود را نشان داد.

سردار سپهر سپس گفت: در طرح شهید سلیمانی قبلا واکسیناسیون نبود که اکنون به آن افزوده شده؛ بر اساس تجربه دنیا و مطالعات نشان داده شده که اجرای پروتکل ها و سبک زندگی کرونایی اهمیت دارد و اگر می خواهیم شرایط عادی و زندگی عادی مردم برگردد، اجرای طرح شهید سلیمانی اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه مراقبت، حمایت، نظارت، واکسیناسیون و اعمال اقتدار در اجرای پروتکل ها باید مورد توجه جدی باشد؛ تصریح کرد: هر تصمیمی گرفته می شود باید با اقتدار اجرایی شود وگرنه دچار پیک پر تلفات خواهیم شد و این اخطار است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با بیان اینکه تهران ویترین کشور است و حجم تردد از شهرستان ها به تهران زیاد است؛ ادامه داد: بدون شک‌حجم جمعیت و ترددی که در تهران به واسطه مرکزیت اقتصادی، سیاسی و غیره وجود دارد؛ زیاد است و اگر تهران به درستی مدیریت شود در کل کشور نقش مهمی خواهد داشت که راه حل آن اجرای درست طرح شهید سلیمانی می باشد.

سردار سپهر خاطرنشان کرد: بیماریابی، تست، تشخیص و قرنطینه سریع، تست وسیع و ارزان باید در اختیار عوامل اجرایی طرح شهید سلیمانی قرار گیرد و باید کاری کنیم تا ورودی به بیمارستان ها کاهش یابد و نباید زنجیره ویروس به خوشه های جمعیتی وصل شود.

وی با بیان اینکه باید حمایت ها هدفمند باشد؛ گفت: در رسانه ها و برنامه های فرهنگی و اجتماعی مختلف باید توجیه، آموزش و همراه سازی مردم صورت گیرد و طرح شهید سلیمانی باید با کمک مردم پیش رود و تلاش جهت مشارکت دادن آحاد مردم در این طرح باید صورت گیرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تصریح کرد: تشویق و ترغیب کسانی که به هر دلیل واکسن نزده اند، اساس طرح شهید سلیمانی می باشد و تمام واکسن مورد نیاز برای واکسیناسیون دو دز جمعیت فراهم شده است، نکته دیگر انسجام، اقتدار، انضباط تقسیم‌کار بین مدیران است.

سردار سپهر اظهار داشت: بیماری کرونا فراتر از امر پزشکی و تهدید ترکیبی اقتصادی، امنیتی و غیره است که باید به وجوه مختلف آن توجه کرد؛ در این راستا قطعا همبستگی راه برون رفت از بیماری است؛ به این جهت در ستاد ملی هر امکانی که در تهران نیاز داشته باشید که مستلزم تصویب ستاد ملی باشد آمادگی داریم که در ستاد و قرارگاه طرح کنیم تا تهران به الگوی موفق این طرح تبدیل شود.

انتهای پیام/
سردار محمد حسین سپهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر