کد خبر: 1145193 A

کتاب‌های «تو یک جهانگردی» به تصویرگری غزل فتح‌الهی و «سیمرغ» به تصویرگری محمد بررنگی موفق به دریافت جایزه پلاک دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا شدند.

به گزارش ایلنا، طی اعلام رسمی دوسالانه براتیسلاوا در روز ۲۳ مهر ۱۴۰۰ (۱۵ اکتبر ۲۰۲۱) جایزه بزرگ این جشنواره به «الینا ادریزلا» از کشور اسپانیا اختصاص پیدا کرد.

بر این اساس، تصویرگرانی از کشورهای مکزیک، فرانسه، کره، روسیه و چین، «سیب طلایی» را دریافت کردند و همچنین تصویرگرانی از کشورهای ژاپن، آفریقای جنوبی، مکزیک و دو تصویرگر از ایران موفق به دریافت پلاک دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا شدند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان نماینده ایرانی این مسابقه در هر دوره با اعلام فراخوان به ناشران و جمع‌آوری آثار برگزیده تصویرگران ایرانی، اقدام به برگزاری نشست داوری با حضور تصویرگران و کارشناسان این حوزه می‌کند.

در این دوره از مسابقه، تعداد ۱۸ کار (۱۱۰ تصویر) از ۱۵ تصویرگر به این جشنواره ارسال شد که «تو یک جهانگردی» به تصویرگری غزل فتح‌الهی و «سیمرغ» به تصویرگری محمد بررنگی توانستند پلاک این رویداد هنری را برای کشور ایران به ارمغان بیاورند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط‌ عمومی وزارت آموزش وپرورش، نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا هر دو سال یک بار در جمهوری اسلواک آثار تصویرگران کتاب‌های ویژه کودکان را به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکو، کمیته کتاب برای نسل جوان IBBY، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌هایی مرتبط با هنرهای زیبا، امکان رویارویی تصویرگرها را فراهم کرده و شرایط را برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‌کند.

انتهای پیام/
توسعه و پیشرفت چین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مکزیک نسل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر