کد خبر: 1138283 A

در مرداد امسال آمار تلفات حوادث رانندگی با کاهش ۵.۱ درصدی مواجه بود. در این ماه یکهزار و ۳۹۸ نفر (یکهزار و ۱۱۹ نفر مرد و ۲۷۹ نفر زن) در تصادفات جان باختند در حالیکه آمار تلفات در مدت مشابه سال قبل یکهزار و ۴۷۳ نفر بود.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در این ماه ۲۵ هزار و ۳۹۵ مصدوم تصادفات نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که نسبت به سال قبل ۷.۴ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش در پنج ماهه نخست سال جاری آمار تلفات تصادفات با افزایش مواجه بود. در این مدت هفت هزار و ۳۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات شش هزار و ۳۳۱ نفر بود، ۱۱.۱ درصد افزایش یافته است.

در پنج ماهه امسال از کل تلفات تصادفات پنج هزار و ۶۴۲ نفر مرد و یکهزار و ۳۹۰ نفر زن بودند.

در این مدت استان های فارس با ۵۵۳، خراسان رضوی با ۴۷۱ و تهران با ۴۶۹ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۵۶، کهگیلویه و بویراحمد با ۹۰ و قم با ۹۸ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته اند.

در پنج ماهه امسال ۱۲۷ هزار و ۹۴۰ نفر (۹۴ هزار و سه مرد و ۳۳ هزار و ۹۳۷ زن) از مصدومین حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نه درصد بیشتر شده است.

انتهای پیام/
تصادفات رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر